Tipy na gastro akce v týdnu 22.–28. července

Tipy na gastro akce 22.-28.7. Foto:
Tipy na gastro akce 22.-28.7.
Foto: Thinkstock

Závěr prvního prázdninového měsíce nabízí skvělé příležitosti ochutnat něco moc dobrého. Od ryze českých surovin, jako je med a česnek, až po tajemnou fusion cuisine.

Čajomír párty

24. července 2013, náplavka, Rašínovo nábřeží, Praha, region Praha

Přijďte se na náplavku těšit společně s ostatními milovníky čaje na další ročník Čajomír festu. Pořadatelé se rozhodli vás navnadit a připravují bujarou čajovou (před)párty na břehu Vltavy. Lákají na skvělou muziku, čajové koktejly, výborné občerstvení a šplouchání řeky. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 22.-28.7. Foto: Thinkstock

Rožnovská Grillpárty

26.–27. července 2013, areál fotbalového stadionu, Rožnov pod Radhoštěm, region zlínský

Rošty profesionálních kuchařů se rozpálí doběla a poskytnou tak prostor pro přípravu těch nejlepších grilovaných specialit. Vaše chuťové pohárky budou moci zakusit různé druhy steaků, ryb, špízů, sýrů, uzenin a také zeleniny a hub. Na čepu najdete několik druhů piv a o dobrou náladu se postará pestrý hudební program. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 22.-28.7. Foto: Thinkstock

Šramlfest

26.–27. července 2013, Mikulášské náměstí, Znojmo, region jihomoravský

Tento multikulturní festival nabídne zážitky jak pro vaše mlsné jazýčky, tak pro kulturychtivé mozkové závity. V nabídce bude totiž od každého něco – filmy, hudba, divadlo a velmi zajímavá gastronomická nabídka v podobě fusion cuisine. Tento způsob přípravy pokrmů spočívá v dokonalém propojení národních kuchyní, z čehož vyplývá obrovská pestrost chutí. Více info ZDE.

Chvála medu aneb Sladké slavnosti

27. července 2013, Horní hrad Hauenštejn, Krásný Les, region karlovarský

Na těchto medových slavnostech si přijdou na své všichni, kdo lační po sladkých medových dobrotách a také ti, které zajímá vše kolem medu a včel. Ke vzdělání budou sloužit ukázky řemesel, přednášky pro odborníky i laickou veřejnost. A pro mlsání budou určené stánky s medovými dobrotami. K ochutnání zde najdete především medoviny, medové pivo a šumivá i nešumivá vína z medu. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 22.-28.7. Foto: Thinkstock

Festival česneku na zámku (a v městečku) Buchlovice

27. července 2013, areál zámeckého parku, Buchlovice, region zlínský

Jste-li zastánci českého česneku, rozhodně se vydejte na festival do Buchlovic a ochutnejte zde celou řadu česnekových specialit. Akce je určena všem, kteří mají rádi vysoce kvalitní český česnek, poctivá řemesla a kulturu a především pro milovníky tradičních česnekových pokrmů z Čech. Více info ZDE.

Recept

Pečený česnek

Pečený česnek

Přišla nečekaná návštěva? Nebo se vám nechce moc vařit, ale máte chuť na něco ukrutně dobrého? Upečte si česnek !

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

Videa

reklama

reklama