Tipy na gastro akce v týdnu 14.–20. října

Tipy na gastro akce 14.-20.10.  Foto:
Tipy na gastro akce 14.-20.10.
Foto: Thinkstock

Užijte si ta pravá kouzla podzimu v třetím říjnovém týdnu. Akce pro milovníky jídla a pití zvou na zvěřinové hody, výlovy rybníků i koštování vína.

Podzimní mlsání na hradě Šternberk

2. ročník

19. října 2013, hrad Šternberk, Horní náměstí 170/6, Šternberk, region olomoucký

Nenechte si ujít tuto jedinečnou akci a navštivte hrad Šternberk. Ochutnáte netradiční recepty pocházející z 16. století, které pro vás letos připraví Pavel Duda, skvělý kuchař a účastník kulinářské soutěže MasterChef. Ochutnáte tradiční jídla, jako jsou slané záviny, postní zelí nebo čajové pečivo. K mání budou ale i hradní speciality ze zvěřiny, pivo a víno. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 14.-20.10.  Foto: Thinkstock

Tipy na gastro akce 14.-20.10.  Foto: ThinkstockMyslivecké hody

 

14. října – 3. listopadu 2013, vybrané restaurace, Praha, Brno, region Praha, region Brno

Nenechte si ujít to nejlepší z podzimní sezony a pochutnejte si na různých menu ze zvěřiny, která polahodí nejen chuti, ale také oku. Těšit se můžete na kančí speciality, srnčí, dančí, ale i dýně, kaštany, šípky, brusinky, švestky a mnoho dalších pochoutek. Určitě si vyberete z přehledu těch nejlepších zvěřinových akcí – a navíc si budete moci rovnou zarezervovat své místo do vybrané restaurace. Více info ZDE.

Znojemský hrozen

17. října – 19. října 2013, Znojmo, region jihomoravský

Festival Znojemský hrozen – to je každoroční mezinárodní soutěžní přehlídka televizní a rozhlasové tvorby všech uměleckých žánrů zaměřených na gastronomii a potravinářství. Nepřijdete ale ani o degustační program, soutěž mladých kuchařů a další slavnostní vyhlášení a spoustu dobrého jídla. Více info ZDE.

Pochoutky z lesů, vod a strání

1. října – 31. října 2013, Grandrestaurant Pupp, Mírové náměstí 2, Karlovy Vary, region karlovarský

Pochoutky z lesů, vod a strání – to jsou podzimní speciality v podání karlovarských mistrů kuchařů. Labužnické menu vás osloví například pstruhem s mušlemi, pečeným zaječím hřbetem nebo bažantem na červeném víně. Milovníci zvěřiny a ryb si tak zaručeně přijdou na své. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 14.-20.10.  Foto: Thinkstock

Výlovy rybníků Blatenská ryba

 

17. září – 18. listopadu 2013, Blatenská ryba spol. s.r.o., Na Příkopech 747, Blatná, region jihočeský

Od září až do listopadu budete moci navštívit výlovy rybníků, které pořádají blatenští rybáři. U některých vás čeká i zajímavý doprovodný program. Na rybníce Podkostelní Putim jsou pro vás připraveny atrakce včetně kolotočů a také tradiční posvícení. Na rybníce Buzický si zase užijete pasování na rybáře, soutěže pro děti i hudbu. Více info ZDE.

Tipy na gastro akce 14.-20.10.  Foto: Thinkstock

Tipy na gastro akce 14.20.10. Foto: Thinkstock

Autor: redakce GASTRONAUT.CZ

 

Videa

reklama

reklama