Jídlem proti jarní únavě

Jídlem proti jarní únavě  Foto:
Jídlem proti jarní únavě
Foto: Thinkstock

Také si každý rok lámete hlavu nad tím, jak úspěšně setřást apatii a jarní únavu? Zkuste spojit příjemné s užitečným a dopřejte si potraviny, které zajistí příval nové energie a kromě jiného vám pomohou vyrovnat se s negativními dopady chronického stresu.

Acai

Tzv. ovoce bohů, jak bývají jihoamerické bobule často nazývány, patří mezi nejzdravější potraviny na světě. Kromě štědrého obsahu velmi silných antioxidantů se v drobných plodech skrývá zásoba vitaminů A, B1, B2, B3, C a E, vláknina, bílkoviny, omega-3 a minerální látky, mezi nimiž nechybí například draslík, měď a mangan. Nechystáte-li se zrovna na výlet do Brazílie, dopřejte si „poklad amazonské džungle“ alespoň ve formě potravinových doplňků.

Jídlem proti jarní únavě 4

Jídlem proti jarní únavě 3Avokádové guacamole

 

Vynikající omáčka z exotického ovoce je skvělým zabijákem únavy – pravidelná konzumace podporuje tvorbu červených krvinek a zlepšuje soustředění. Pro jednu osobu budete potřebovat půlku červené cibule, 3 menší rajčata, 1 větší avokádo, feferonku zbavenou semínek, jeden stroužek česneku a hrst omytého koriandru. Rajčata spařte, oloupejte, nakrájejte a hoďte do mixéru. Přidejte k nim omyté, oloupané a pokrájené avokádo, jednu menší feferonku zbavenou semínek, jeden stroužek prolisovaného česneku a hrst omytého koriandru. Vše rozmixujte, přidejte nadrobno nakrájenou cibuli a podle chuti osolte, opepřete, případně zakapejte čerstvě vymačkanou šťávou z limetky.

Čaj matcha

Matcha je 100% zelený mletý čaj z Japonska, který se řadí mezi tzv. superpotraviny. Jasně zelený prášek neobsahuje umělá barviva, přísady ani konzervační látky a vyrábí se ze speciálních lístků zeleného čaje. Rostliny jsou pěstovány na zastíněných polích, díky čemuž v listech dochází k intenzivní produkci chlorofylu a aminokyselin. Matcha vyniká kromě vysokého obsahu živin také velkým množstvím antioxidantů, které neutralizují působení volných radikálů. Díky obsahu látky L-theanin má pravidelná konzumace japonského čaje pozitivní dopad na psychickou výkonnost a stabilitu.

Článek

Matcha  Foto:

Matcha je zelený zázrak v prášku, který je nabitý antioxidanty!

O prospěšných vlastnostech správně připraveného zeleného čaje není pochyb, ale proti účinkům zázračného prášku Matcha je vše ostatní opravdu jen „čajíček“.

Jídlem proti jarní únavě 5Na co ještě nezapomenout?

Jahody – pravidelná konzumace šťavnatých červených plodů vám dodá životní sílu a energii. Kromě manganu a vitaminu C obsahují jahody štědré množství kyseliny listové, která je důležitá pro krvetvorbu a růst buněk.

Luštěniny – únava jde často ruku v ruce s nedostatkem železa. Pokud nejíte maso, nezapomeňte do jídelníčku zařadit luštěniny – zejména čočku, hrách a cizrnu.

Pomeranče – osvěžující ovoce dodává životní energii, aktivuje imunitu, povzbuzuje soustředění a bojuje proti chronické únavě, která bývá často následkem dlouhodobého stresu.

Autor: Nela Kučerová

 

Videa

reklama

reklama