zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Hummus osvěžený čerstvou petrželovou natí a petrželovým olejem.
Spouštím video za 5s.

VIDEO: Petrželkový hummus

Hodnoceno: 0x
Šéfkuchař Radek David tentokrát oživil známý pokrm z římského hrachu petrželovou natí a salátem z rukoly a frisée. Vyzkoušejte jeho recept na hummus hrající barvami a překvapte své hosty až nečekaně osvěžujícím předkrmem. Jak na jeho přípravu krok za krokem se podívejte ve VIDEOreceptu hned v úvodu
do 30 minut

Petrželkový hummus ozvláštňuje svěží chuť petrželové nati. Je ideálním zdrojem vlákniny, proteinů, obsahuje také velké množství železa, magnézia či kyseliny pangamové – vitaminu B15. V jídelníčku vegetariánů výborně nahradí maso.

Cizrnový hummus s petrželkou můžete servírovat například jako předkrm, k čerstvé zelenině, moučným plackám, ale i jako zajímavou přílohu k masům.

reklama

Postup

  1. Propláchněte cizrnu a přes noc ji namočte do dvojnásobného množství vody.
  2. Další den vodu slijte, cizrnu opět propláchněte a vařte doměkka cca 2 hodiny.
  3. Uvařenou cizrnu zceďte. Vývar nevylévejte! Později ho využijete.
  4. Vařenou cizrnu nasypte do mixéru, přilijte 500 mililitrů cizrnového vývaru, petrželovou nať zbavenou tuhých stonků, citronovou šťávu, olej, sezamovou pastu, 2 stroužky česneku a sůl. Vše rozmixujte na kaši.
  5. Kaši podle potřeby zřeďte ještě trochou zbylého cizrnového vývaru. Dochuťte solí, případně i citronovou šťávou.
  6. Teď si připravte salát. V misce prohoďte lístky rukoly a salátu frisée s olivovým olejem. Podle chuti lehce osolte.
  7. Petrželkový hummus servírujte vychlazený a rozetřený na talíři. Před podáváním ho dozdobte nakrájenými paprikami, hnízdem ze salátu a petrželovým (nebo olivovým) olejem.
Petrželový hummus šéfkuchaře Radka Davida je navíc provoněný petrželovým olejem.
Autor: Zuzana Schneidewind Petrželový hummus šéfkuchaře Radka Davida je navíc provoněný petrželovým olejem.

 

Pusťte si na VIDEU níže rozhovor s Radkem Davidem

Radek David má jako Executive Chef pod palcem známé restaurace La Veranda v Praze, Babiččina zahrada v Průhonicích a síť pěti restaurací Oliva a restaurace La Veranda v Kyjevě.

Svíčková s karlovarským knedlíkem podle Radka Davida 3 Foto: Při přípravě jídel Radka inspiruje sezonnost a suroviny v té nejlepší kvalitě, které pak pomocí techniky a poctivé kuchařské práce přetaví v jídlo ve vlastním moderním provedení a v originálním stylu podávání.

Libuje si v potravinách od drobných pěstitelů, farmářů, ale i dodavatelů, kteří zaručují požadovanou kvalitu. Když vaří on, používají se pouze potraviny, které geograficky patří do Čech, rostou tu nebo rostly.

Že Radek David dobře a chutně vaří, ví už leckdo. Nás ale zajímalo také to, jak takový slavný šéfkuchař žije.

Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Rozhovor: David Radek, šéfkuchař restaurace Babiččina zahrada

Uložit

Uložit

Uložit

reklama