zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čokoládový dort poopsie
Autor: Slepičárna blog Čokoládový dort poopsie

Čokoládový dort poopsie

Hodnoceno: 3x
Chcete dětem připravit originální dortík? Zkuste čokoládový s tzv. poopsie. Co to je? Může to vypadat lehce bizarně, ale je to vlastně čokoládové "hovínko". :D Nicméně jak je vidno, mladou generaci něco takového baví! Tak pojďte do toho!
do 2 hodin

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 170°C. V robotu vyšlehejte vejce spolu s cukrem a kůrou z limetky do pěny. Vše se musí propojit.
  2. Pak přilijte olej a krátce prošlehejte. Mouku, kakao a kypřicí prášek prosejte do mísy. Postupně do těsta zapracovávejte sypkou směs a mléko. Vždy po částech prošlehejte a až se spojí, přidejte další část. 
  3. Formu na dort vymažte olejem a vysypte moukou. Čokoládové těsto do ní rovnoměrně nalijte a pečte v předehřáté troubě asi 40 minut. Že je korpus upečený, poznáte, když do něj zapíchnete špejli a po vytažení zůstane suchá. Korpus nechte na mřížce vychladnout.
  4. Mezitím ve vodní lázni rozpusťte nalámanou čokoládu, nesmíte ji ale nechat přehřát. Jakmile se rozpustí, odstavte ji a lehce zapracujte zakysanou smetanu. Můžete i ručním mixérem, ale jen krátce tak, aby se opět ingredience propojily.
  5. Nechte čokoládový krém v ledničce asi 30 minut chladnout. Krém musí držet tvar.
  6. Vychladlý korpus podélně rozřízněte. Já korpus zarovnala i zeshora a to, co jsem odřízla jsem nadrobila pak na ozdobu dortu.
  7. Oddělte si menší část krému, do něj vmíchejte lžíci malinové marmelády a potřete jí spodní část korpusu. Přidejte čerstvé maliny a přiklopte. Boky dortu ozdobte krémem, já vytvářela špachtlí takové rybí šupinky, protože byl krém ztuhlejší. 
  8. Pomocí špachtle potřete i vrchní část dortu. Zbývající čokoládový krém přendejte do zdobicího sáčku s větším otvorem dole a vytvarujte na dort „hovínko“ aneb poopsie.
  9. Po stranách rozdrobte odříznutý kousek korpusu a rozložte borůvky, maliny, ostružiny. Cokoliv vás napadne. Třeba i nejedlá očíčka. 
  10. Nechte vyhladnout a pak teprve podávejte.

reklama

Slepičárna
Jana a Štěpán Vašákovi

Blog Slepičárna založili Jana a Štěpán v roce 2015 jako místo, kde si můžou ukládat své oblíbené rodinné recepty.

Nejraději vaří tradiční česká jídla, středomořskou kuchyni a sem tam do něj propašují i něco zdravějšího.

Recepty doprovází i krásné fotky a nevšední grafická úprava - zkrátka radost pohledět, uvařit a ochutnat...!

Související témata: Sladké