zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Slaný koláč s pórkem a medvědím česnekem
Autor: Marek Kučera Slaný koláč s pórkem a medvědím česnekem

Slaný koláč s pórkem a medvědím česnekem

Hodnoceno: 0x
Slané koláče neboli quiche jsou čím dál tím oblíbenější, a není divu. Křehké, lehké a křupavé těsto a nekonečná variabilita náplní mu v moderní kuchyni zajišťují čestné místo. Na jaře nepropásněte možnost připravit si tento delikátní koláč s medvědím česnekem!
do 1,5 hodiny
1 koláč porce

reklama

Postup

  1. Mouku a sůl prosejte do mísy. Přidejte kousky másla a prsty promněte na drobenku. Ruce přitom zdvihejte, abyste do těsta zatřeli i trochu vzduchu.
  2. Vlijte vodu a spojte do hrubého těsta. Vyklopte je na kus fólie a její pomocí je stlačte do koule. Zabalte ji a dejte nejméně na 30 minut do ledničky.
  3. Troubu předehřejte na 200 °C. Těsto rozválejte a vyložte jím kulatou koláčovou formu. Těsto 10 minut zapékejte.
  4. Olivový olej vlijte do hluboké pánve a zahřejte ho na nízkém plameni, pak vmíchejte pórek. Pánev zakryjte kolečkem zmačkaného pečicího papíru krátce namočeného ve vodě a pak otřepaného. Papír vmáčkněte kolem okrajů pánve – vytvoří vlhkou pokličku, která napomůže změknutí pórku, aniž by se začal opékat.
  5. Duste pórek asi 15 minut, až bude vláčný. Pak přidejte propláchnutý a nahrubo nakrájený medvědí česnek a duste ještě 5–8 minut, až také zvláční. Sejměte z plamene, odstraňte papír a náplň rozložte do předpečeného korpusu. Zalijte smetanou prošlehanou s vejci, solí a pepřem. Vlévejte pomalu, aby se směs stejnoměrně rozlila. Posypte kousky sýra.
  6. Koláč vložte do trouby a pečte ho 25–30 minut, až se náplň usadí.

Slaný koláč s pórkem a medvědím česnekem  Foto: Slaný koláč s pórkem a medvědím česnekem; foto: Marek Kučera

Další recepty s medvědím česnekem najdete v našem speciálu:


reklama