zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Rozkvetlý piškot s tvarohovým krémem a malinami
Autor: archiv Haribo Rozkvetlý piškot s tvarohovým krémem a malinami

Rozkvetlý piškot s tvarohovým krémem a malinami

Hodnoceno: 0x
Jednoduchý piškotový dort proměňte v rozkvetlou jarní louku. Do zdobení můžete zapojit i děti, a připravit tak pohoštění třeba pro maminku ke Dni matek
do 1 hodiny
1 koláč porce

reklama

Postup

  1. Vejce rozklepněte a oddělte žloutky do bílků. Bílky dejte do mísy a začněte šlehat se špetkou soli. Jakmile se začne tvořit sníh, přidejte cukr a šlehejte do úplného zhoustnutí – vznikne cukrová pěna. Do pěny zašlehejte žloutky s olejem a nakonec vmíchejte opatrně mouku.
  2. Těsto dejte do obdélníkového pekáče péct zhruba na 170 stupňů. Pečte 15 minut, ale pro jistotu hlídejte špejlí, protože každá trouba peče jinak. Jakmile bude piškot upečený, vyndejte z trouby, vyklopte z formy a nechte úplně vychladnout.
  3. Krém si připravte, než piškot vychladne. Vyšlehejte smetanu, přidejte tvaroh, vanilkový extrakt a cukr. 1/3 krému odeberte a obarvěte pomocí potravinářské barvy, to bude základ pro trávník.
  4. Jakmile je piškot studený, podélně ho rozřízněte, pomažte bílým krémem a položte na něj maliny. Přiklopte druhou polovinou korpusu a ten svrchu pomažte zeleným krémem a ozdobte kytičkami Haribo.

Rozkvetlý piškot s tvarohovým krémem a malinami  Foto: Rozkvetlý piškot s tvarohovým krémem a malinami, foto: archiv Haribo

reklama

Související témata: Sladké