zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Vaříme pro děti: Brokolicové palačinky
Autor: Mléčná vlna Vaříme pro děti: Brokolicové palačinky

Vaříme pro děti: Brokolicové palačinky

Hodnoceno: 4x
Pokud řešíte častý problém, jak dostat do dětí více zeleniny, kterou v jejich přirozené podobě odmítají, může se vám hodit skvělý trik. Schovejte zeleninu do toho, co mají nejraději... Přinášíme nápad, jak připravit oblíbené palačinky, do kterých přidáte brokolici přímo do těsta. Sevírujte naslano jako večeři a zbytek dětem zabalte do školy k svačině.
do 30 minut
4 větší palačinky porce

reklama

Suroviny (4 větší palačinky porce)

Postup

  1. Brokolici uvařte v osolené vodě do změknutí, poté dobře slijte a nechte okapat. S částí mléka brokolici rozmixujte na hladkou kaši. Poté přidejte zbylé mléko, vejce a mouku. Míchejte metličkou, dokud nevznikne palačinkové těsto.
  2. Je důležité zmínit, že množství mouky se může lišit v závislosti na druhu, neboť každá saje jinak. Správnou konzistenci si tedy dolaďte tak, aby se vám dobře tvořily palačinky. Ty smažte na pánvi s kapkou oleje, na kvalitní nepřilnavé pánvi to však jde i zcela bez použití tuku. 
  3. Hotové palačinky doporučujeme servírovat například s tvarohem nebo krémovým čerstvým sýrem. Doplnit je můžete trhaným kuřecím masem, šunkou nebo uvařeným vejcem či lososem. Palačinky jsou výborné také s mletým masem a zeleninou na způsob boloňské omáčky. Fantazii se meze nekladou.  

PRIMA TIP: Další informace, tipy a recepty s mléčnými výrobky najdete na webu www.mlecnavlna.cz.

Vaříme pro děti: Brokolicové palačinky
Autor: Mléčná vlna Vaříme pro děti: Brokolicové palačinky

reklama

Související témata: brokolice , palačinky , Malá jídla