Barbora Charvátová

Vaříme pro děti: Brokolicové palačinky

Moje hodnocení
8x

Pokud řešíte častý problém, jak dostat do dětí více zeleniny, kterou v jejich přirozené podobě odmítají, může se vám hodit skvělý trik. Schovejte zeleninu do toho, co mají nejraději... Přinášíme nápad, jak připravit oblíbené palačinky, do kterých přidáte brokolici přímo do těsta. Sevírujte naslano jako večeři a zbytek dětem zabalte do školy k svačině.

4 porce
30 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Brokolici uvařte v osolené vodě do změknutí, poté dobře slijte a nechte okapat. S částí mléka brokolici rozmixujte na hladkou kaši. Poté přidejte zbylé mléko, vejce a mouku. Míchejte metličkou, dokud nevznikne palačinkové těsto.
  2. Je důležité zmínit, že množství mouky se může lišit v závislosti na druhu, neboť každá saje jinak. Správnou konzistenci si tedy dolaďte tak, aby se vám dobře tvořily palačinky. Ty smažte na pánvi s kapkou oleje, na kvalitní nepřilnavé pánvi to však jde i zcela bez použití tuku.
  3. Hotové palačinky doporučujeme servírovat například s tvarohem nebo krémovým čerstvým sýrem. Doplnit je můžete trhaným kuřecím masem, šunkou nebo uvařeným vejcem či lososem. Palačinky jsou výborné také s mletým masem a zeleninou na způsob boloňské omáčky. Fantazii se meze nekladou.

PRIMA TIP: Další informace, tipy a recepty s mléčnými výrobky najdete na webu www.mlecnavlna.cz.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Barbora Charvátová


Přečtěte si také

Recepty