návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Tvarohová bábovka s marcipánem

Tvarohová bábovka s marcipánem
Tvarohová bábovka s marcipánem Autor: Pěkně vypečený blog
Jednoduchá tvarohová „bábovka“ s marcipánem, to je ideální recept pro ty, kteří nechtějí připravovat kynuté dezerty. Nebo pro kuchtíky, kteří nemají čas, ale chtějí připravit něco rychlého a efektního zároveň.

Postup

  1. Formu vymažte máslem a vysypte polohrubou moukou.
  2. Horkovzdušnou troubu předehřejte na 170 °C.
  3. V jedné míse smíchejte mouku, sůl a prášek do pečiva. Ve druhé míse vyšlehejte oba druhy cukru s máslem.
  4. Postupně zašlehejte obě vajíčka a plnou lžičku mouky (která je smíchaná se solí a práškem do pečiva), aby se těsto nezdrclo.
  5. Přidejte mléko, tvaroh, vanilkový extrakt, nastrouhaný marcipán a kandované ovoce (nemusí tam být, záleží na vaší chuti). Pečte 45 minut.
  6. Na posledních 10 minut snižte teplotu v troubě na 160 °C a bábovku přikryjte alobalem, aby se nespálila. Doporučujeme zohlednit zkušenosti s vlastní troubou.
  7. Jakmile je bábovka upečená, nechte ji ve formě trochu vystydnout, poté ji vyklopte a zaprašte moučkovým cukrem.
Tvarohová bábovka s marcipánem
Tvarohová bábovka s marcipánem
Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog
Lucie Arichteva

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Související témata: Sladké