zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tuňákový steak s chřestem a holandskou omáčkou
Autor: Bohyně kuchyně Tuňákový steak s chřestem a holandskou omáčkou

Tuňákový steak s chřestem a holandskou omáčkou

Hodnoceno: 2x
Steak z tuňáka je opravdu delikátní a vyžaduje něžnou přípravu, důležité je ho nepřepéct, v podstatě ho stačí jen zlehka nechat zatáhnout, uvnitř by měl zůstat víceméně syrový. K výborné rybě patří skvělá příloha – my jsme zvolili sezonní zelený chřest s lahodnou holandskou omáčkou.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Každý steak z tuňáka jen osolte a opepřete. Na rozpálenou pánev ho dejte restovat minutu z každé strany.
  2. Chřest zbavte oschlých a tvrdých konců, a pokud je třeba, spodní třetinu stonků oloupejte. Na pánvi rozehřejte kousek másla a chřest na něm krátce orestujte, dochuťte solí a pepřem. 
  3. Holandská omáčka: Do misky nad vodní lázeň dejte 3 žloutky a 2 lžíce bílého vína. Šlehejte metličkou, voda v hrnci nesmí vařit, jinak se žloutky srazí. Do našlehané pěny přidejte vrchovatou lžičku hořčice. Ochuťte špetkou soli a bílého pepře. Jakmile směs zhoustne, malým pramínkem do ní, za stálého šlehání, přilévejte rozpuštěné máslo. Vyšlehejte krásnou omáčku.
  4. Na talíře dejte tuňákové steaky a orestovaný chřest, ten přelijte holandskou omáčkou. Jako příloha se nejlépe hodí uvařené brambory. 

PRIMA TIP: Podávejte s vychlazeným bílým vínem Vinselekt Michlovský Veltlínské zelené, Latitude 49, kabinetní víno.  Zakoupíte na www.michlovsky.com, cena 133 Kč.
Recept vytvořila Bohyně kuchyně Elly, www.bohynekuchyne.cz

Tuňákový steak s chřestem a holandskou omáčkou
Autor: Bohyně kuchyně Tuňákový steak s chřestem a holandskou omáčkou

reklama