zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Těstoviny s nevařenou omáčkou s uzeným lososem a kapary
Autor: Tajemství těstovin Těstoviny s nevařenou omáčkou s uzeným lososem a kapary

Těstoviny s nevařenou omáčkou s uzeným lososem a kapary

Hodnoceno: 2x
Na co bagel, když máte těstoviny? Lahodný důkaz, že fantastickou omáčku připravíte za 3 minuty a nemusíte ji vůbec vařit. Uzený losos funguje jako nosič chuti, jeho slanost a kouřovou chuť zmírňuje tučný krémový sýr a zvýrazňují nakyslé kapary a svěží rukola. Plnohodnotnou alternaci poskytne lososu parmská šunka.
do 30 minut
2 porce

reklama

Postup

  1. V hrnci uvařte alespoň 2 l vody a osolte ji. Vsypte do ní těstoviny a uvařte je podle návodu na obalu akorát na skus, tzv. al dente. 
  2. Uzeného lososa nakrájejte nadrobno a ve velké míse promíchejte s krémovým sýrem. Kapary slijte, propláchněte, nechte okapat a přidejte k lososu. Opepřete, postrouhejte citronovou kůrou, zlehka zakápněte šťávou a promíchejte. 
  3. Uvařené těstoviny slijte, ponechte 1 hrnek vody a vsypte je do mísy. Promíchejte, až se obalí omáčkou, podle potřeby přilijte trochu horké vody a vmíchejte rukolu. Dochuťte a podávejte. 
Těstoviny s nevařenou omáčkou s uzeným lososem a kapary
Autor: Tajemství těstovin Těstoviny s nevařenou omáčkou s uzeným lososem a kapary

reklama

Tajemství těstovin
Laura Santtini

Italská spisovatelka Laura Santtini píše o jídle a spojuje v sobě na jedné straně bohatou kulturu autentické italské kuchyně, která patří k hluboko zakořeněnému dědictví milovníka jídla, a na straně druhé moderní přístup k trendům, metodám a ingrediencím, které si oblíbily kuchařky i celé rodiny. Podle Laury tkví podstata těstovin v omáčce. S jakými těstovinami omáčku smícháte, je už zcela na vás. Možností je mnoho, od spiralizované zeleniny, luštěninových nebo bezpšeničných těstovin, které vám po náročném pracovním dni vykouzlí zdravou večeři, až po ručně dělané těstoviny, s nimiž si můžete pohrát o víkendu.

Vydalo nakladatelství Omega.