zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Byl dosažen limit pro přehrávání

Litujeme, ale na vašem účtu je přehráváno příliš mnoho videí zároveň. Pokud chcete pokračovat v přehrávání na tomto zařízení, prosím, ukončete přehrávání na jiných zařízeních. Více o limitech přehrávání videí na účtech s předplatným najdete na adrese https://ipri.ma/faqbr

Těstoviny s králičím ragú
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Těstoviny s králičím ragů a parmezánem

Těstoviny s králičím ragú

Hodnoceno: 1x
Králičímu masu dlouhé dušení prospěje, maso krásně zkřehne a nasaje všechny chutě dalších ingrediencí. Uzená slanina, bílé víno, česnek a bylinky se šťávou z masa vytvoří dokonalou omáčku!
nad 2 hodiny
5 porcí

Kulinární pořad Hrdina kuchyně sledujte každou sobotu na Primě!

reklama

Postup

  1. Králíka osolte, opepřete a mírně pocukrujte, přidejte nasekané bylinky a marinujte ideálně přes noc. Pokud není čas, tak rovnou v ohnivzdorném hrnci rozehřejte sádlo a olej. Bylinky dejte stranou a poté králíka ze všech stran opečte a dejte stranou.
  2. Snižte teplotu a do pánve dejte na kousky nakrájenou mrkev a petržel. Jakmile začne chytat barvu a měknout, přidejte také najemno nakrájenou pancettu a cibuli, když zesklovatí, přidejte plátky česneku, bobkový list a už jen krátce prohřejte. Králíka vraťte do pánve, přidejte bylinky, přilijte víno a počkejte, až se odpaří alkohol. Poté přilijte vývar, jídlo dle potřeby dochuťte, zaklopte a dejte na 3 až 4 hodiny do trouby vyhřáté na 130 °C. Jakmile bude maso měkké, tak jej pomocí vidličky natrhejte a odstraňte kosti. Pokud bude omáčka příliš řídká, tak ji teď varem zredukujte.
  3. Jakmile bude maso hotové, nechte jej odpočívat v zakrytém hrnci. Těstoviny uvařte v dobře osolené vodě podle návodu na obalu, aby byly na skus. Poté je slijte a přidejte k ragú (část vody z těstovin si uschovejte). Vše promíchejte, přidejte větší část parmazánu, citronovou šťávu podle chuti, máslo, mascarpone a nasekanou petrželku. Pokud bude omáčka málo krémová, přilijte trochu vody, ve které se těstoviny vařily. Jídlo podle potřeby dochuťte.
  4. Těstoviny rozdělte na talíře, posypte zbylou petrželkou, trochou parmazánu a citronovou kůrou.

Těstoviny s králičím ragú  Foto: Těstoviny s králičím ragú; foto: Darina Křivánková

reklama

Sledujte celou epizodu