zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Tartaletky s limetkovým krémem
Autor: Pěkně vypečený blog Tartaletky s limetkovým krémem

Tartaletky s limetkovým krémem

Hodnoceno: 0x
Tartaletky jsou naplněny kondenzovaným mlékem, tím pádem už do nich nemusíte přidávat cukr. Krém má díky šťávě z limetky lehce nakyslou chuť a v kombinaci s čerstvým ovocem jde skvěle dohromady.
nad 2 hodiny
5 ks porcí

Článek

Zahradní koláč Foto:

Nejlepší ovocné koláče od českých foodblogerů

I naši spolupracující čeští foodblogeři si libují v koláčích. Dnes pro vás máme výběr těch ovocných, které rozhodně stojí za vyzkoušení :)

reklama

Postup

  1. Připravte si formičky na tartaletky s nepřilnavým povrchem.
  2. Sušenky rozmixujte a smíchejte s rozpuštěným máslem. Připravované těstíčko (má podobu mokrého písku) rozdělte do formiček a vytvarujte misky – včetně okrajů.
  3. Korpusky pak dejte minimálně na hodinu do lednice odpočinout. Mezitím si připravte krém. V míse vyšlehejte sýr společně s jogurtem, směs musí být dokonale hladká.
  4. Ve druhé míse smíchejte kondenzované mléko a šťávu z limetky. Postupně pak tuto směs vmíchejte do sýrové části. Krém dejte do jednorázového cukrářského sáčku a plňte jím korpusky na tartaletky.
  5. Tartaletky pak nechte přibližně 3–4 hodiny odpočinout a před podáváním dozdobte. Krém nebude úplně tuhý, jelikož v něm není žádná želatina ani ztužovač.

Tartaletky s limetkovým krémem 2 Foto: Tartaletky s limetkovým krémem; foto: Pěkně vypečený blog

Pěkně vypečený blog Foto: Pěkně vypečený blog 

... aneb peču ráda pro svého muzikanta

Můj Pěkně vypečený blog je zaměřený zejména na sladké pečení, kterým dokážu provonět náš dům i několikrát týdně. Inspiraci čerpám například z receptů mých babiček, ale i bulharské rodiny mého muzikanta, díky které jsem začala objevovat nové chutě a poznávat tradiční balkánské pokrmy. Zároveň ráda zkouším nové moderní recepty, které s nadšením ochutnává naše početná rodina. Tím prvním a největším ochutnávačem, je vždy můj muzikant, protože jak už v podtitulu blogu zní ... peču hlavně pro něj.

Lucie Arichteva, 33 let

reklama