zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Sušenky biscotti
Autor: Pouliční pekařství Sušenky biscotti

Sušenky biscotti

Hodnoceno: 1x
Upečte si dostatečnou zásobu a už vás nikdy nedožene mlsná. Tradičně se tyto italské sušenky pečou nadvakrát, čímž získají trvanlivost až 2 měsíce. Prý je znali už římští legionáři! Sušené třešně a mandle můžete obměnit třeba za pistácie, pinie, čokoládu nebo kandovanou pomerančovou kůru. Skvěle chutnají ke kávě či dezertnímu vínu.
nad 2 hodiny
24 ks porcí

reklama

Postup

  1. Do mísy prosejte mouku a promíchejte ji s kypřicím práškem. V jiné míse prošlehejte cukr, vejce, žloutek, semínka vanilky a citronovou kůru dohladka, v robotu to trvá zhruba 4 minuty při vysoké rychlosti. Přisypte mouku, promíchejte, zapracujte třešně a mandle a těsto přesuňte na lehce pomoučenou pracovní plochu. 
  2. Plech vyložte pečicím papírem. Troubu předehřejte na 150 °C. 
  3. Z těsta vytvarujte váleček široký zhruba 10 cm a dlouhý 35 cm, položte ho na plech a pečte přibližně 25–30 minut, až lehce zezlátne. Asi po 15 minutách plech otočte. Upečený váleček by měl znít dutě, když na něj poklepete. Vytáhněte ho a nechte zcela zchladnout. 
  4. Pomocí vroubkovaného nože nakrájejte váleček na 1cm plátky. Vyskládejte je na plech vyložený pečicím papírem a vložte do trouby předehřáté na 110 °C. Nechte je 1 až 1½ hodiny sušit, můžete je nechat také vysušit 1–2 dny na plechu na vzduchu. 
Sušenky biscotti
Autor: Pouliční pekařství Sušenky biscotti

reklama

Pouliční pekařství
Paul Allam, David McGuinness

Zapálení majitelé a vášniví pekaři Paul Allam a David McGuinness vás ve své knize s podtitulem Sladkosti na všechny způsoby vezmou do svého pekařství Bourke Street Bakery v australské Sydney a odhalí vám všechna tajemství pečení lahodných koláčů, dezertů, máslových croissantů i skvostů z plundrového těsta. Podělí se s vámi o 90 receptů na své ikonické kousky a o spoustu rad, tipů a triků, které vás spolehlivě dovedou k perfektnímu výsledku. Je až s podivem, že stačí pouhých šest surovin, aby vzniklo něco tak dokonalého jako voňavé, křupavé pečivo. Připravte si mouku, sůl, vodu, máslo, droždí a cukr a pusťte se do pečení. Možná si časem otevřete i vlastní řemeslné pekařství. 
Vydalo nakladatelství Omega
Související témata: Sladké , Italská kuchyně