zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Steak sendvič
Autor: Kublanka.cz Steak sendvič

Steak sendvič

Hodnoceno: 0x
Vaše po domácku připravované sendviče můžete povýšit na fantastické jídlo. Netřeba vždy sáhnout jen po šunce, i když kvalitní plátek rozhodně není k zahození. Připravte si doma pořádný sendvič s hovězím masem, kterého nebudete mít nikdy dost! :)
do 30 minut
2–4 porce

Článek

10x neodolatelný sendvič Foto:

10x neodolatelný sendvič

Sendvič je ideálním parťákem na cesty, ale také na "piknikování". A jelikož se blíží čas letního polehávání v parcích, připravili jsme pro vás výběr několika famózních...

reklama

Postup

  1. Steak vyndejte zhruba 30 minut před přípravou z chladničky a nechte prohřát na pokojovou teplotu. Poté steak z obou stran osolte, opepřete a dobře potřete řepkovým olejem.
  2. Pečte na rozpálené pánvi z každé strany cca 8 minut (stupeň propečení medium – medium rare). Dobu tepelné úpravy ale musíte přizpůsobit tloušťce flank steaku a požadovanému stupni propečení. Hotový flank steak nechte 15 minut odpočinout přikrytý alobalem.
  3. Mezitím v misce prošlehejte hrubozrnnou hořčici s citronovou šťávou a olivovým olejem. Vmíchejte parmazán a podle chuti osolte a opepřete.
  4. Červenou cibuli oloupejte a nakrájejte na tenké nudličky, které namočte do studené vody. Ciabatty podélně rozřízněte, řezné plochy potřete olivovým olejem a na rozpálené pánvi je opečte dozlatova.
  5. Odpočinutý flank steak nakrájejte přes vlákno ostrým nožem na tenké plátky. Opečené ciabatty potřete připraveným dresinkem, přidejte rukolu, okapanou červenou cibuli a nakonec plátky flank steaku. Posypte maldonskou solí, zakápněte dresinkem a hned podávejte.
Steak sendvič
Autor: Kublanka.cz Steak sendvič

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma; foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

reklama