Marek Pavala

Spálený Caesar salát podle Marka Pavaly

Moje hodnocení
9x

Marek Pavala tvrdí, že základem salátu Caesar je perfektně připravená zálivka. Zelené křupavé listy opečte na roštu nebo v pánvi a pak je svou skvělou zálivkou přelijte. Nemusíte dodávat ani kuře, ani krutony, ani slaninu.

2 porce
30 minut
americká

Suroviny

Postup přípravy

  1. Salát zbavte špatných listů, podélně ho rozřízněte, pořádně propláchněte vodou a nechte oschnout. Ponechte ho vcelku, netrhejte jednotlivé listy ani ho nekrájejte na kousky.
  2. Majonézu dochuťte worcesterskou omáčkou a tabascem, přidejte oloupaný a utřený česnek s ančovičkami, hořčici a jemně nastrouhaný parmazán. Pořádně promíchejte. Vznikne hustý a slaný dresink. Okyselte ho citronovou šťávou a trochu zřeďte vodou. Dolaďte chuť tabascem, citronovou šťávou, hořčicí nebo worcesterskou omáčkou.
  3. Oheň rozpalte na vysoký žár a položte přes něj rošt nebo na něj ještě litinovou pánev. Doma postačí jakákoliv pánev. Salát potřete na řezné straně olejem a položte ho rozkrojenou plochou na rozpálený rošt nebo pánev a nechte pálit, dokud nebude zespoda černý a ohořelý. Díky vysokému žáru bude salát stále čerstvý a křupavý, zatímco jeho povrch bude hrát různými texturami a chutěmi.
  4. Vlažný salát položte spálenou stranou nahoru na talíř a přelijte ho štědrou lžící zálivky. Pořádně opepřete, postrouhejte parmazánem a přidejte tenké proužky ančoviček.

PRIMA TIP: Pravý italský parmazán Parmigiano Reggiano chrání od roku 1996 známka původu. Vyznačuje se velkou zrnitostí a nasládlou chutí, která se zráním stává intenzivnější a sýr tvrdne. Nejpodobnější je mu parmazán Gran Moravia z litovelské sýrárny Brazzale, která ho vyrábí z českého mléka a částečně nechává zrát v Itálii. Koupíte ho v běžných obchodech i v sýrových buticích La Formaggeria.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Marek Pavala

Fuego Marek Pavala

Bible všech milovníků vaření na ohni, života v přírodě a klidu, který z ní sálá. Cítíte-li se běžnými návody svázaní, protože často nemáte všechny suroviny, nebo přístroje, tahle kniha vás osvobodí. Ukáže vám sto receptů, které si můžete připravit na otevřeném ohni bez zbytečného vážení a k tomu spoustu vyzkoušených praktických tipů, jak přežít v přírodě a hlavně jak si pobyt užít. Kniha začíná příběhem autora a Campu Fuego a pokračuje zábavným poučením a vysvětlením všeho o mase, od kuřete po chobotnici s důrazem na hovězí masa a steaky. Víc než 3500 kurzistů Campu Fuego je dostatečnou zárukou, že rady a recepty bezchybně fungují. Potěší i část o míchání drinků pod širým nebem a také zjištění, že všechny ty dobroty zvládnete připravit i doma v kuchyni. Stačí se jen odvázat.

www.campfuego.cz


Přečtěte si také

Recepty