zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Salát s avokádem a hořčičnou zálivkou
Spouštím video za 5s.
Sledujete: Salát s avokádem, hořčičnou zálivkou a pečenou krevetou

Salát s avokádem a hořčičnou zálivkou

Hodnoceno: 4x
Skvěle dochucený čerstvý salát je snad nejlepší předkrm vůbec. Je lehký, plný chuti a dokonale připraví žaludek na sytější pokrmy. V tomto se skvěle snoubí křupavé salátky s hladivým avokádem, nasládlými rajčátky a svěžími ředkvičkami.
do 10 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Připravte si zálivku. Všechny přísady kromě šalotky dejte do sklenice se šroubovacím uzávěrem a dobře protřepejte.
  2. Na závěr do zálivky přidejte nadrobno pokrájenou šalotku, promíchejte a odložte stranou do doby, než budete salát servírovat.
  3. Nyní si připravte salát. Avokáda rozkrojte na poloviny, odstraňte pecky, oloupejte je a nakrájejte na plátky. Dubáček a polníček omyjte a osušte.
  4. Listy salátu natrhejte do mísy, přidejte plátky avokáda a omytá a rozpůlená cherry rajčátka. Ředkvičky omyjte a nakrájené na plátky přidejte do mísy s ostatní zeleninou. Promíchejte.
  5. Před podáváním přelejte salát připravenou zálivkou, opatrně promíchejte a rozdělte na jednotlivé porce. Ihned podávejte.

Česko vaří s PohlreichemNová kuchařka!

Nová kniha je další z řady úspěšných kuchařských knih, které vyšly pod taktovkou "Šéfa" Zdeňka Pohlreicha. Stejně jako předešlé tituly, i tato kniha doprovází novou televizní show Česko vaří s Pohlreichem.

V knize najdete 23 kompletních menu obsahujících recepty na předkrm, hlavní jídlo a dezert. Když už ne před kamerou, tak alespoň doma zkuste se Zdeňkem uvařit nejlepší večeři vašeho života!

reklama

Sledujte celou epizodu

Související témata: avokádo , Malá jídla