reklama

zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat

reklama

Pusinkový koláč s malinami a růžovou vodou
Autor: Sweet pixel blog Pusinkový koláč s malinami a růžovou vodou

Pusinkové koláčky s malinami a růžovou vodou

Hodnoceno: 0x
Košíčky plněné maliny s pusinkovou polevou se jistě stanou jedním z vašich nejoblíbenějších dezertů letních dnů.
do 2 hodin
6-8 porcí

reklama

Suroviny (6-8 porcí)

Na těsto:

Na náplň:

Na pusinkovou polevu:

Postup

  1. Na těsto smíchejte mouku s kousky másla a prsty zpracujte. Do připravené směsi vyhlubte důlek, do kterého přidejte žloutky, cukr, sůl a kůru. Všechny ingredience prsty promněte. Vytvarujte bochánek, zabalte do potravinářské fólie a dejte na hodinu do lednice.
  2. Předehřejte troubu na 180°C. Těsto vyválejte na pomoučné ploše a dejte do koláčových formiček. Zatěžte je fazolemi na pečícím papíře a pečte 25 minut. Poté dejte fazole s pečícím papírem pryč a pečte ještě 15 minut nebo dokud těsto nezezlátne.
  3. Do hrnce dejte maliny a vařte. Přidejte růžovou vodu, škrob a 80 ml vody. Promíchejte a přidejte citrónovou šťávu a 110 g cukru. Na mírném plameni vařte 3 – 4 minuty, dokud není směs hladká. Žloutky pořádně promíchejte a nalijte do směsi. Přidejte máslo a nechte rozpustit. Poté sejměte z vařiče a nechte 30 minut chladit. Malinovou směs po lžičkách naneste na vychladlé předpečené korpusy.
  4. Bílky pokojové teploty vyšlehejte do tuha. Přidejte zbytek cukru a mixuji, dokud není špička tuhá a nedrží tvar. Pomocí cukrářské zdobičky vytvarujte vrchní náplň a v troubě předpečené na 200°C, 3 minuty pečte, dokud náplň lehce nezhnědne.
  5. Ke koláčkům podávejte zbytek malinové omáčky.

Pusinkový koláč s malinami a růžovou vodou Foto: Sweet pixel blog

Pusinkový koláč s malinami a růžovou vodou Foto: Sweet pixel blog

Pusinkový koláč s malinami a růžovou vodou, Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní  jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt svého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

 

Pro milovníky malin:


reklama