Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pečený lilek a cuketa s curry omáčkou

4–6 porce
do 1 hodiny
Pečený lilek a cuketa s curry omáčkou
Pečený lilek a cuketa s curry omáčkou Autor: isifa.com
Tradičně mají být kousky lilku smažené ve várkách na horkém oleji. Grilování vcelku je zdravější a rychlejší způsob přípravy.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Odřízněte stonky lilků, a pak je podélně rozřízněte na 6–8 klínů. Cuketky rozkrojte na půl. Všechnu zeleninu dejte s trochou soli do velkého cedníku asi na 20 minut.
  2. Lilky a cukety krátce osprchujte. Dejte je na pekáč, otevřenou stranou nahoru, potřete olejem a grilujte, asi 10 minut, dokud nezhnědnou. Obraťte je a grilujte dalších pár minut.
  3. Mezitím v hmoždíři smíchejte zázvor, česnek a chilli s 3 lžícemi vody a vše paličkou roztlučte a smíchejte na pastu nebo jenom smíchejte v misce.
  4. Zbývající olej rozehřejte na pánvi, přidejte fenyklová a kmínová semínka. Až začnou prskat, přidejte zázvorovou pastu a opékejte dalších pár minut. Přidejte koriandrová semínka a kurkumu, opékejte 1 minutu, pak přidejte rajčata a bohatě ochuťte solí a černým pepřem. Přiklopte a nechte pobublávat, dokud se směs nezredukuje a trochu nezhoustne. Přidejte trochu vody, když zhoustne příliš. Vmíchejte čerstvé bylinky.
  5. Rozdělte opečenou zeleninu na ohřáté servírovací talíře a přelijte přes ni horkou omáčku. Podávejte s rýží nebo naan chlebem.
Reklama

Pečený lilek a cuketa s curry omáčkou Foto: isifa.com

Pečený lilek a cuketa s curry omáčkou. Foto: isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama