zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Pečená kachní prsa se švestkovou omáčkou
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Pečená kachní prsa se švestkovou omáčkou

Pečená kachní prsa se švestkovou omáčkou

Hodnoceno: 8x
Ve vysoké gastronomii se kachním prsům dostává speciálního zacházení. Upravují se jako minutka tak, aby byla uvnitř krásně růžová a šťavnatá. Není to těžké, jen možná pro nás trochu nezvyklé. Změna je ale život!
do 1 hodiny
2 porce

reklama

Postup

  1. Na omáčku smažte šalotku asi 5 minut v oleji, až začne sklovatět. Přidejte švestky a cukr, několik minut promíchávejte, až se cukr rozpustí. Vlijte víno a vývar a na mírném stupni vařte asi 15 minut za občasného promíchání, až švestky změknou a omáčka trochu zhoustne. Omáčku udržujte teplou nebo ji nechte dojít do pokojové teploty. Můžete ji připravit až den předem a před podáváním prohřát.
  2. Troubu předehřejte na 180 °C. Kůži a tuk na kachních prsou nakrájejte šikmými řezy, dobře je osolte a opepřete. Rozehřejte nepřilnavou pánev a prsa do ní vložte kůží dolů. Nechte je smažit 6 až 7 minut, pak je obraťte, přidejte k nim tymián, badyán a máslo. Nechte ho rozpustit a šťávou potírejte maso. Pak vše přesuňte do pekáčku, dejte do trouby a pečte ještě 5 až 6 minut, pokud chcete mít maso hodně růžové, 10 až 12 minut na propečenější.
  3. Nakonec maso znovu přelijte vypečenou šťávou a nechte ho 5 minut odpočívat. Maso nakrájejte na tenké plátky, podávejte ho se švestkovou omáčkou a případně dalšími oblohami. Hodí se například bramborové pyré a na másle dušený špenát.
Pečená kachní prsa se švestkovou omáčkou
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Pečená kachní prsa se švestkovou omáčkou

Další originální recepty z drůbeže pro slavnostní příležitosti najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH:

Vánoční číslo časopisu Prima FRESH 2019

Užijte si zimní radovánky i kouzelné svátky s novým číslem časopisu Prima FRESH

reklama