zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Osvěžující celerový salát Waldorf s vlašskými ořechy
Autor: Bio zebra Osvěžující celerový salát Waldorf s vlašskými ořechy

Osvěžující celerový salát Waldorf s vlašskými ořechy

Hodnoceno: 7x
Salát, který nechá vyniknout příjemně kořenité chuti celeru, vznikl už na konci 19. století v kuchyni hotelu Waldorf v New Yorku. Kořenový celer se v něm snoubí s křupavým řapíkatým celerem, nakyslým jablkem a vlašskými ořechy.
do 30 minut
4 porce

reklama

Postup

  1. Oloupaný kořenový celer a jablka nakrájejte na tenké proužky julienne, řapíkatý celer nakrájejte na tenké plátky, hroznové víno rozpulte a vše smíchejte s nasucho opraženými vlašskými ořechy.
  2. Vše přelijte zálivkou, kterou připravíte spojením jogurtu, majonézy, šťávou z citronu dle vaší chuti a dále dolaďte solí, cukrem a pepřem.
  3. Salát můžete dozdobit lístky natě z řapíkatého celeru.
Osvěžující celerový salát Waldorf s vlašskými ořechy
Autor: Bio zebra Osvěžující celerový salát Waldorf s vlašskými ořechy

PRIMA TIP: Správným krokem, jak podpořit ekologické zemědělce, kteří přirozeně pečují o půdu, krajinu a hospodářská zvířata s maximální ohleduplností, je nákup jejich bioproduktů. Tím, že zvolíte lokálního dodavatele, máte navíc jistotu, že bioprodukty neputovaly dlouhé kilometry přes půl světa. Distribuční cesty a dojezdové vzdálenosti jsou velmi krátké. To pomůže nejen přírodě, ale rovněž nám i budoucím generacím. Seznam míst, které bio zeleninu nabízejí, najdete na stránkách kamprobio.cz nebo lovime.bio. Pokud však zrovna nemáte cestu přímo na ekofarmu, navštivte farmářské trhy či supermarket. 

reklama