zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Nadýchané vafle z kefíru ozdobené ovocem
Autor: Neplecha na plechu Nadýchané vafle z kefíru ozdobené ovocem

Nadýchané vafle z kefíru ozdobené ovocem

Hodnoceno: 3x
Vaflovač promění obyčejné ráno ve speciální událost, při které můžete snídat jako filmová hvězda, princezna nebo dítko z reklamy. Vafle jsou zkrátka výjimečná dobrota, která je navíc překvapivě tvárná. Z mřížky můžete vykrojit a sestavit cokoliv, představte si to jako dvourozměrné lego.
do 1 hodiny
10 ks / 5 náklaďáků porcí

reklama

Suroviny (10 ks / 5 náklaďáků porcí)

Ozdoba:

Postup

  1. V rendlíku ohřejte 3 lžíce kefíru, aby byl vlažný. Vmíchejte rozdrobené droždí, cukr a 2 lžíce mouky a nechte vzejít kvásek. Na teplém místě to trvá zhruba 10–15 minut. 
  2. Do velké mísy prosejte mouku, rozklepněte vejce, přilijte rozpuštěné máslo, vykynutý kvásek a kefír a rozmíchejte v hebké tekuté těsto bez žmolků. Nechte ho na teplém místě 30 minut kynout. 
  3. Předehřejte vaflovač a postupně upečte vafle podle způsobu na vašem přístroji. Obvykle to trvá 4–6 minut. Nechte ho lehce pootevřený, aby vafle mohly nabývat. 
  4. Upečené vafle servírujte jako náklaďák. Z jedné vafle odkrojte roh, vznikne tak kapota auta. Ze zbytku vyřízněte okénko a použijte ji jako kabinu. Druhou vafli rozkrojte v polovině jako dvě korbičky. Každé části vykrojte kulatým vykrajovátkem otvory na kola, do kterých vložte plátek pomeranče. Na korbičky naskládejte ovoce. 

PRIMA TIP: Chcete-li podávat vafle i dětem mladším 1 roku, raději vynechte bílky, některým mohou způsobovat alergii. Žloutkové vafle mohou jíst děti už od 9 měsíců. 

Nadýchané vafle z kefíru ozdobené ovocem
Autor: Neplecha na plechu Nadýchané vafle z kefíru ozdobené ovocem

reklama

Neplecha na plechu – Snídaně a svačinky pro děti
Markéta Lorenc Trpišovská

První tři roky života jsou pro vývoj dítěte nejdůležitější, z okolí nasává podněty jako houba. Ty dobré i ty špatné, učí se poznávat, co mu chutná i co se nejí. Proto je tak podstatné dbát na vyváženou výživu, tak aby dítě dobře prospívalo a zároveň si rozšiřovalo chuťové obzory. Markéta z blogu Neplecha na plechu si to začala uvědomovat při přechodu svého syna Štěpána z kojení na pevnou stravu a naplno se ponořila do sestavování dětského jídelníčku. V nové knize nabízí 57 receptů na snídaně pro děti všech věkových kategorií a přes 100 dalších nápadů, jak jídlo zábavně servírovat a nazdobit, aby chutnalo i zarputilým odpůrcům jídla. Součástí je i text nutriční terapeutky, jak by se mělo dítě ideálně stravovat a jak jídlo působí na naše tělo. Všechny recepty zároveň zkontrolovala, takže se na ně můžete naprosto spolehnout. Vodítko, kdy je vašemu mrňousovi nabídnout, poskytuje věkové doporučení. 

www.neplechanaplechu.cz

Související témata: vafle , dětská jídla , Malá jídla