Markéta Lorenc Trpišovská

Nadýchané vafle z kefíru ozdobené ovocem

Moje hodnocení
8x

Vaflovač promění obyčejné ráno ve speciální událost, při které můžete snídat jako filmová hvězda, princezna nebo dítko z reklamy. Vafle jsou zkrátka výjimečná dobrota, která je navíc překvapivě tvárná. Z mřížky můžete vykrojit a sestavit cokoliv, představte si to jako dvourozměrné lego.

10 porcí
60 minut

Těsto

Ozdoba

Postup přípravy

  1. V rendlíku ohřejte 3 lžíce kefíru, aby byl vlažný. Vmíchejte rozdrobené droždí, cukr a 2 lžíce mouky a nechte vzejít kvásek. Na teplém místě to trvá zhruba 10–15 minut.
  2. Do velké mísy prosejte mouku, rozklepněte vejce, přilijte rozpuštěné máslo, vykynutý kvásek a kefír a rozmíchejte v hebké tekuté těsto bez žmolků. Nechte ho na teplém místě 30 minut kynout.
  3. Předehřejte vaflovač a postupně upečte vafle podle způsobu na vašem přístroji. Obvykle to trvá 4–6 minut. Nechte ho lehce pootevřený, aby vafle mohly nabývat.
  4. Upečené vafle servírujte jako náklaďák. Z jedné vafle odkrojte roh, vznikne tak kapota auta. Ze zbytku vyřízněte okénko a použijte ji jako kabinu. Druhou vafli rozkrojte v polovině jako dvě korbičky. Každé části vykrojte kulatým vykrajovátkem otvory na kola, do kterých vložte plátek pomeranče. Na korbičky naskládejte ovoce.

PRIMA TIP: Chcete-li podávat vafle i dětem mladším 1 roku, raději vynechte bílky, některým mohou způsobovat alergii. Žloutkové vafle mohou jíst děti už od 9 měsíců.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Markéta Lorenc Trpišovská

Neplecha na plechu Markéta Lorenc Trpišovská

První tři roky života jsou pro vývoj dítěte nejdůležitější, z okolí nasává podněty jako houba. Ty dobré i ty špatné, učí se poznávat, co mu chutná i co se nejí. Proto je tak podstatné dbát na vyváženou výživu, tak aby dítě dobře prospívalo a zároveň si rozšiřovalo chuťové obzory. Markéta z blogu Neplecha na plechu si to začala uvědomovat při přechodu svého syna Štěpána z kojení na pevnou stravu a naplno se ponořila do sestavování dětského jídelníčku. V nové knize nabízí 57 receptů na snídaně pro děti všech věkových kategorií a přes 100 dalších nápadů, jak jídlo zábavně servírovat a nazdobit, aby chutnalo i zarputilým odpůrcům jídla. Součástí je i text nutriční terapeutky, jak by se mělo dítě ideálně stravovat a jak jídlo působí na naše tělo. Všechny recepty zároveň zkontrolovala, takže se na ně můžete naprosto spolehnout. Vodítko, kdy je vašemu mrňousovi nabídnout, poskytuje věkové doporučení.

www.neplechanaplechu.cz


Přečtěte si také

Recepty