Martina Boledovičová, Martina Viktorie Kopecká

Myslivecké knoflíky od tety Marušky – oblíbené oříškové cukroví z rodinného receptáře

Moje hodnocení
11x

Každá rodina má své oblíbené recepty na cukroví, které si střeží a peče každý rok. Jeden takový, lety prověřený recept vám nabízíme. Myslivecké knoflíky se zapečeným oříškovým sněhem vyzkoušíte jednou, a pak se stanou stálicí i ve vašem rodinném repertoáru.

1 porce
30 minut
česká

Suroviny

Náplň

Postup přípravy

  1. Smíchejte mouku, máslo, cukr a žloutky a vypracujte těsto, které nechte odležet minimálně dvě hodiny. Rozválejte a vytvořte kolečka a ty přeneste na plech.
  2. Ušlehejte z bílků a cukru sníh, do něj opatrně zapracujte mleté ořechy. Na kolečka pokládejte doprostřed lžičku ořechového sněhu, do kterého zapíchněte lískový oříšek. Pečte přibližně 5–10 minut na 170 °C.

Vyzkoušejte také jednoduché Masarykovo cukroví s lískovými oříšky podle návodného videoreceptu

Kompletní recept najdete ZDE

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Martina Boledovičová, Martina Viktorie Kopecká

Vánoční tradinář Martina Boledovičová, Martina Viktorie Kopecká

Milovnice knih a ochránkyně lidových tradic se spojila s ochránkyní lidských duší a znalkyní tradic náboženských a vytvořily spolu krásnou publikaci, v níž se všechny tyto poznatky snoubí. Kniha vás provede zimním časem klidu přírody od posledních podzimních posvícení přes advent a přípravy na Vánoce, Štědrý den, vánoční svátky a přelom roku až do masopustu. Porozumíte tradičním zvykům, které můžete začlenit do oslav s rodinou, přáteli i sousedy. Kniha ale také ukazuje, jak využít klidu přírody, který nabízí temné dny a dlouhé noci na konci roku, pro svůj osobní čas, tvořit své další plány a radovat se z příchodu nového roku a světla.

Vydalo nakladatelství Smart Press.


Přečtěte si také

Recepty