zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Masarykovo cukroví
Autor: Coolinářka Masarykovo cukroví

Masarykovo cukroví s lískovými oříšky

Hodnoceno: 143x
Tradiční kousek cukroví, který je velice snadný na přípravu a ideální pro ty, co s pečením nemají příliš velké zkušenosti. :) Masarykovo cukroví se připravuje z křehkého těsta s lískovými nebo vlašskými ořechy a přes svou jednoduchost patří mezi ty druhy, které mizí z talířů jako první. Nemusíte ho péct jen na Vánoce, během roku se hodí jako klasické čajové sušenky.
nad 2 hodiny

reklama

Postup

  1. Celá lísková jádra i s hnědou slupkou namočte asi na dvě hodiny do studené vody, aby se později dala snadno krájet.
  2. Moučkový cukr vyšlehejte s máslem do krému, přidejte žloutek, znovu krátce zašlehejte, přidejte prosátou hladkou mouku a vytvořte těsto.
  3. Nakonec do těsta dejte celé lískové oříšky a zpracujte je do něho. Těsto rozdělte na dvě části, vyválejte z nich válec s průměrem asi 3 cm.
  4. Válečky zabalte do potravinářské fólie a ideálně přes noc je nechte ztuhnout v lednici. Druhý den si předehřejte troubu na 170 °C.
  5. Těsto vybalte z fólie a válečky obalte v hnědém cukru. Nyní je nakrájejte ostrým nožem asi na půlcentimetrové plátky.
  6. Ty vyskládejte na plech s pečicím papírem a dejte je péct na cca 15 minut. Až začnou růžovět, je hotovo. Sušenky ještě teplé opatrně obalte v moučkovém cukru.

reklama

Coolinářka
Svatava Vašková

Autorka foodblogu Coolinářka a autorka kuchařek Coolinářka testováno na rodině a Vánoční kuchařka pro kluky a holky ve svých receptech inspiruje je každodennímu vaření z kvalitních, běžně dostupných surovin.

V nové knize Tak chutná hygge nabízí více než 70 tipů na pohodové večeře.

Na jejím blogu najdete široké spektrum receptů: od typů na snídaně, polévky, masitá i zeleninová hlavní jídla, až po jednoduché recepty.

Knížky můžete sehnat ve všech knihkupectvích nebo si je objednat například ZDE.