zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Muffiny s lesním ovocem a drobenkou
Autor: Cherries On Top Muffiny s lesním ovocem a drobenkou

Muffiny s lesním ovocem a drobenkou

Hodnoceno: 1x
Tohle jsou vlastně úplně klasické muffiny. Jsou vláčné, sladké tak akorát, a drobenka na vrchu je příjemným křupavým zpestřením. Ovoce zvolte podle toho, co právě máte po ruce na zahrádce nebo v mrazáku.
do 1 hodiny
12 ks porcí

reklama

Suroviny (12 ks porcí)

Na drobenku:

Postup

  1. Předehřejte si troubu na 180 °C.
  2. Všechny suroviny na drobenku rychle zpracujte v drolivé těsto tak, aby vám zbytečně dlouho neměklo máslo venku. Dejte do lednice a vrhněte se na muffiny.
  3. Cukr, hladkou mouku, prášek do pečiva a špetku soli pořádně promíchejte ve větší míse. V další míse rozšlehejte vejce, přidejte zakysanou smetanu a rozpuštěné máslo a rozšlehejte do hladka. Vlijte tekutou směs k té sypké a lehce promíchejte, ale jenom trochu! Těsto se nesmí přemíchat, radši ať v tom máte nerozmíchané kusy těsta než úplně hladkou hmotu. Rychle a zlehka zapracujte i ovoce.
  4. Muffinový plech vyložte dvanácti košíčky. Plňte těstem kus pod okraj, aby vám nevytekly úplně všude. Na závěr posypejte drobenkou z lednice. Dejte do trouby na 20 minut a voilá! Muffiny jsou na světě. Snězte je ideálně ještě ten samý den, to jsou nejlepší.

Muffiny s lesním ovocem a drobenkou Foto:

Muffiny s lesním ovocem a drobenkou, foto: Cherries On Top

cherries on topTřešinka na dortu...

Bára K. je autorkou relativně mladého blogu CherriesOnTop.blogspot.com. Vášeň pro pečení ji chytla už ve dvanácti letech, kdy se bez bázně vrhla na pečení vánočního cukroví, a o pár let později začala psát svůj první blog.

Nyní se jako osmnáctiletá věnuje pečení na zakázku, fotografování a hudbě, studuje klavír a flétnu na hudebním gymnáziu. Ve volném čase píše recenze jídel z pražských restaurací.

reklama