zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Mrkvové šátečky s povidly
Autor: Hodně domácí Mrkvové šátečky s povidly

Mrkvové šátečky s povidly

Hodnoceno: 11x
Tyto mrkvové šátečky rozhodně stojí za námahu. Když se vám ale vážně nebudou chtít dělat, dejte na rozválený plát těsta třeba tvarohovou náplň nebo dušená jablka se skořicí. Hned máte upečený rychlý štrúdl.
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Do mísy nastrouhejte najemno mrkev, přidejte mouku s kypřicím práškem, smetanu, sůl, změklé máslo a zpracujte.
  2. Zabalené těsto ve fólii nechte v lednici odpočívat aspoň hodinu. Pak vyválejte tenký plát, nakrájejte radýlkem čtverečky a plňte povidly. Konce spojte a klaďte na plech.
  3. Ve vyhřáté troubě na 180 °C pečte cca 15 minut.

Mrkvové šátečky s povidly 2 Foto: Mrkvové šátečky s povidly; foto: Hodně domácí

Hodně domácí blog

Hodně domácí - portrét Foto:

Svůj život jsem zasvětila fotografii. Fotím převážně lidi. Reklamy, svatby, rodinné focení, někdy i produktovou fotografii.

Během mé kariéry mě však dohnal můj životní styl a začala jsem mít zdravotní problémy. Měla jsem pocit, že možná už nebudu moct ani pracovat a to mě natolik vyděsilo, že jsem se rozhodla změnit život a stravovací návyky od základu. Mám rodinu, o kterou mě baví se starat, vařit jim domácí jídlo a tím je motivovat k tomu, aby se vydali stejnou cestou. Je to přesně tak, jak se říká : "Láska prochází žaludkem a jste to, co jíte."

Proto jsem se rozhodla, že se s vámi na blogu Hodně domácí podělím o mé recepty, které jsou jednoduché, nevyžadují příliš mnoho času a jsou především zdravé. Tedy většina.

Užijte si jich, stejně tak jako života!

reklama

Související témata: mrkvové moučníky , povidla , Sladké , Česká kuchyně