Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Máslové fazole s rozmarýnem a javorovým sirupem

2 porce
do 1 hodiny
Máslové fazole s rozmarýnem a javorovým sirupem
Máslové fazole s rozmarýnem a javorovým sirupem Autor: Lahodně s Ellou a přáteli
Tento recept je báječně univerzální. Prostá, a přesto výrazná chuť předuručuje tyto fazole jako skvělou přílohu nebo jako součást víkendového brunche. Každopádně až je ochutnáte, určitě najdete způsob, jak je snídat, obědvat i večeřet.
Reklama

Článek

Rychlé recepty z fazolí Foto:

16 bleskových receptů z plechovky fazolí

Jsou dny, kdy se hodí mít pár receptů, které zvládnete uvařit z domácích zásob a pokud možno do půl hodiny. Pokud vám ve spíži nechybí plechovka fazolí, máte z poloviny...

Suroviny (2 porce)

Reklama

Postup

  1. Předehřejte troubu na 180 °C (horkovzdušnou na 160 °C).
  2. K přípravě tohoto pokrmu použijte ohnivzdorný hrnec s poklicí. Rozpalte trochu olivového oleje a při střední teplotě na něm orestujte česnek dosklovata, nenechte ho zhnědnout. Poté přidejte bylinky, koření, rajčata, javorový sirup, pyré, fazole, sůl a pepř. Uveďte k varu.
  3. Když obsah hrnce dosáhne varu, zaklopte ho pokličkou a vložte na 30 minut péct do předehřáté trouby.
  4. Před podáváním vyjměte bobkový list a větvičky rozmarýnu (lístky rozmarýnu se v průběhu tepelné úpravy z větviček uvolnily a rozptýlily mezi fazole) a pak už si jen užívejte jejich lahodnou chuť.
Reklama

Lahodně s Ellou a přáteli Foto:

LAHODNĚ S ELLOU A PŘÁTELI

Ella Woodward

Pokud máte Ellinu první kuchařku a vaříte podle ní, určitě pravidelně odpovídáte na dotazy, čím to, je že vypadáte tak báječně a mladě a možná po vás ostatní také chtějí recepty na ta dobrá jídla, co si nosíte do práce či do školy.

V nové knize se proto Ella zaměřila na občerstvení pro přátele a vymyslela spoustu zdravých a především výborných receptů pro nejrůznější příležitosti – od společné snídaně přes slavnostní oběd, přátelskou večeři či piknik. Ella umí fantasticky kombinovat chutě, vůně a textury potravin a zároveň dbá i na jejich výživovou hodnotu a vliv na zdraví. S Ellou se k němu projíte.

V nakladatelství Omega vyšlo v květnu a má 288 stran.

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama