Malajské kynuté lívance s arašídy podle Sofie Smith

Moje hodnocení
8x

Na kurzu vaření v pražském Café Buddha se s námi šéfkuchařka Sofia Smith podělila o tradiční malajský recept na lívance, které se připravují jako oblíbené street food. Obvykle se podávají s praženými arašídy, ale můžete je naplnit i čokoládou, sladkou kukuřicí, banány nebo jiným ovocem a doplnit kondenzovaným mlékem nebo zlatým sirupem.

1 porce
60 minut
asijská

Těsto

Lívance

Postup přípravy

  1. Ve velké míse smíchejte mouku, sušené droždí, jedlou sodu, cukr a sůl.
  2. V jiné misce prošlehejte vejce s vodou a tekutou směs vmíchejte do suchých ingrediencí a vymíchejte hladké těstíčko.
  3. Přikryjte a nechte na teplém místě kynout 2 hodiny.
  4. Nepřilnavou pánev rozehřejte a potřete olejem nebo máslem. Nandejte sběračku těsta a rozetřete ji na silnější placku. Smažte zvolna, až bude zespoda dozlatova a shora se budou tvořit bublinky a těsto zpevní, ale stále bude vlhké.
  5. Posypte drcenými praženými arašídy, trochou cukru a přidejte plátek másla. Těsto přehněte v půlce a lívanec vyndejte z pánve na talíř.
  6. Můžete rovnou podávat nebo lívanec ještě dozdobte dalšími arašídy, ovocem nebo pokapejte například zlatým sirupem.

PRIMA TIP: Pokud vás láká asijská kuchyně, kurzy vaření pod taktovkou Sofie Smith můžeme jen doporučit! Dozvíte se spoustu informací a tipů, kde nakupovat ingredience, jak je případně využít dál nebo čím je nahradit (pokud to jde :) a hlavně se naučíte vařit opravdu autentická asijská jídla. A pokud se vám nechce rovnou do kuchyně, vychutnejte si výtečné pokrmy s nezaměnitelným rukopisem v jedné z poboček Café Buddha v Praze.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Sofia Smith


Přečtěte si také

Recepty