zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Makaróny se sýrem, slaninou a květákem
Autor: Sweet pixel blog Makaróny se sýrem, slaninou a květákem

Makaróny se sýrem, slaninou a květákem

Hodnoceno: 29x
Dnes je na pořadu dne vylepšená verze americké klasiky mac-and-cheese se slaninou a květákem.
do 2 hodin
4 porce

reklama

Suroviny (4 porce)

Postup

  1. Z toustového chleba odřízněte kůrky a chleba rozmixujte v mixéru. Vysypte na rozehřátou pánev a za občasného míchání vyrobte čerstvou strouhanku.
  2. Předehřejte troubu na 170 °C. Těstoviny uvařte podle návodu al dente a sýry nahrubo nastrouhejte.
  3. Květák oberte na menší růžičky a uvařte doměkka ve vodě. Slaninu nakrájejte na kostičky a vložte na pečicím papíře na plechu do trouby na 15 minut. Poté vytáhněte, papírovou utěrkou osušte od omastku a dejte stranou.
  4. V kastrolku rozpusťte máslo, přidejte mouku a pečlivě rozmíchejte. Postupně za stálého míchání přilévejte mléko. Míchejte asi 10 minut. Poté sejměte z vařiče a přidejte koření a nastrouhané sýry a ještě jednou vše důkladně zamíchejte.
  5. Ve velké míse promíchejte těstoviny, sýrovou směs, slaninu a květák. Nasypte do zapékací mísy, posypte strouhankou a v troubě zapékejte 30–40 minut.

Makaróny se sýrem, slaninou a květákem  Foto: Sweet pixel blog

Makaróny se sýrem, slaninou a květákem. Foto: Sweet pixel blog

Makaróny se sýrem, slaninou a květákem  Foto: Sweet pixel blog

Makaróny se sýrem, slaninou a květákem. Foto: Sweet pixel blog

 

Sweet pixel blogNejen sladké pokušení...

Sweet pixel blog je o propojení dvou mých vášní jídla a fotografování. Jídlu se intenzivně a bez přestávek věnuji od léta roku 1985. K fotografování jsem se shodou šťastných okolností dostala o 25 let později a tato událost se zcela překvapivě a nečekaně stala významným mezníkem v mém životě.

Důležité jsou ty hodiny a dny, kdy se zavřu do kuchyně a připravuji, krájím, vařím, míchám, ochutnávám, peču, zdobím, upravuji, běhám se stativem v kuchyni, nadávám, clona, čas, krocení světla, odrazy, odlesky, a cvak, cvak ... a nakonec, když se všechny pixely poskládají tak, jak jsem od začátku chtěla, a já pojídám výsledný produkt mého snažení, přijde přesvědčení, že takhle vypadá jeden z nejskvělejších koníčků vůbec... :-) Jana Klinkovská

reklama

Související témata: zapečené těstoviny , květák , Hlavní jídla