zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Lemon curd
Autor: Kitchenette.cz Lemon curd

Lemon curd – citronový krém

Hodnoceno: 80x
Malé skleničky plné zlatého citronového krému jsou skvělé jako dárek, ale určitě si nechte doma nějaké po ruce, protože je to zkrátka hříšná dobrota. Svůj recept nám prozradila Markéta z food blogu Kitchenette.cz.
do 30 minut
250 ml porcí

Lemon curd je tradiční anglický krém, který má mnoho využití. Můžete si ho namazat na toust nebo s ním potřít palačinky či lívance. Lze ho vmíchat do jogurtu nebo přidat trochu do těsta na bábovku. Používá se jako náplň do dortů, tartaletek nebo pečiva z listového těsta, perfektně se snoubí například s tvarohovými dezerty. Je to také klasická náplň do fantastického citronového koláče se sněhovou čepicí, který je velmi populární v Anglii i ve Státech.

Nejobvyklejší je právě varianta z citronu, ale pokud chcete experimentovat, vyzkoušejte i limetky, pomeranče nebo maliny.

Na jednu 1/4l skleničku je potřeba přibližně dvou citronů. Doporučuji dva citrony ostrouhat, vymačkat šťávu a pokud je tekutiny ještě málo, použijte ještě třetí, pokud bude kůry více, nevadí, držte se 70 ml. Také doporučuji strouhat velmi jemně, později by vám mohla struktura vzniklá kůrou vadit. Možnost je také hotový krém rozmixovat robotem.

reklama

Postup

  1. Citrony důkladně omyjte a kůru nastrouhejte na co nejjemnějším struhadle. Toto je moment, kde by se mohla stát zásadní chyba. Důsledně strouhejte pouze žlutou část kůry, bílá vrstva je totiž hořká.
  2. Smíchejte všechny ingredience a ve vodní lázni za občasného míchání zahřívejte tak dlouho, dokud krém nezhoustne do konzistence husté kaše.
  3. Takto čerstvý krém, můžete hned použít nebo ho uschovejte uzavřený ve sterilizovaných sklenicích v lednici, kde vydrží asi dva týdny.
Lemon curd
Autor: Kitchenette.cz Lemon curd

Markéta PavlejeObjevte nový food blog!

Kitchenette.cz je jeden z nejhezčích food blogů v Čechách. Jeho autorka Markéta Pavleje Šimrová je známou vizážistkou, která si z prostředí módy často odskakuje do kuchyně a tam vaří neskutečné dobroty.

I na fotkách je vidět, že Markéta má velké vizuální cítění, okamžitě na ty laskominy dostanete chuť. Na blogu najdete recepty, které určitě zvládnete uvařit, navíc jsou většinou zdravé, ze základních surovin, ideálně čerstvých a z velké části regionálních a sezonních.

reklama

Související témata: Sladké , Anglická kuchyně