zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Květákový steak
Autor: Kublanka vaří doma Květákový steak

Květákový steak

Hodnoceno: 0x
Kdybyste se u nás, ve fotbalové kabině starých pánů, zeptali, jaká je naše nejoblíbenější zelenina, tak se jednohlasně dozvíte, že přece hovězí maso. Ale Blanka na to kontruje, že nejlepší steak je z květáku. Dobře, medium rare ho sice neudělala, ale musím říci, že chutná i nám velkým klukům.
do 30 minut
2 porce

Článek

Pečený květák s balzamikem a parmezánem  Foto:

24 receptů s oblíbeným květákem

Nedávno to byla brokolice, tentokrát květák – ten bývá mezi strávníky oblíbenější. Vybrali jsme pro vás recepty, díky kterým si ho oblíbíte ještě víc! :)

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 220 °C. Střední část květáku nakrájejte na 2 plátky o tloušťce cca 1 cm. Zbytek květáku ponechte na jinou kuchyňskou úpravu.
  2. Ve velké pánvi rozehřejte 2 lžíce olivového oleje a květákové steaky na něm opečte z obou stran dozlatova. Steaky přendejte na plech vyložený pečicím papírem a dejte je dopéct do předehřáté trouby na 10–15 minut.
  3. Mezitím připravte zálivku. Kapary propláchněte studenou vodou, nasekejte je najemno a promíchejte s nakrájenými rajčaty, šalotkou, hladkolistou petrželkou a olivovým olejem. Dochuťte citronovou šťávou a solí.
  4. Upečené květákové steaky přendejte na talíř, přelijte připravenou zálivkou a ihned podávejte.

Květákový steak  Foto: Květákový steak; foto: Kublanka vaří doma

Kublanka vaří doma

Kublanka je zkratka pro manžele Kubu a Blanku. Zatímco Blanka vymýšlí, vaří a fotí všechny recepty, tak Kuba je pro vás všechny testuje tím, že je sní. Avšak není na to sám a má dva skvělé pomocníky Adama a Matyáše. A tak Blanka vaří pro celou rodinu tak, aby všichni 3 chlapi byli šťastní, najezení a měla od nich chvilku klidu. Jejich vzájemné snažení můžete sledovat na food blogu www.kublanka.cz

V současnosti můžete na pultech knihkupců vidět kuchařku Kublanka vaří DOMA, kde je přes 70 zbrusu nových receptů, které nenajdete na blogu a jsou připraveny pouze pro tuto kuchařku.

Kuchařku můžete zakoupit například v Knižním klubu nebo v široké prodejní síti.

Kublanka medailonek Foto: Kublanka vaří doma; foto: Copyright © 2017 Euromedia Group, a.s. a Yuliya Navitskaya

reklama