návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Krémové rizoto se slaninou a brokolicí

Hodnoceno: 0x
4–6 porce
do 30 minut
Krémové risotto se slaninou a brokolicí
Autor: isifa.com Krémové risotto se slaninou a brokolicí
Krémové italské rizoto s vínem a parmezánem je jako prázdné malířské plátno, které můžete obměňovat podle chuti. My pro vás tentokrát máme výtečnou kombinaci brokolice a vyškvařené uzené slaniny.

Postup

  1. Vývar přiveďte do varu. Snižte teplotu, ale udržujte ho horký.
  2. V jiném hrnci s těžkým dnem rozpalte olej a osmažte slaninu a cibuli, až budou měkké, ale ne hnědé. Přidejte česnek a rýži a smažte 2 minuty. Přilejte víno a přiveďte do varu. Na mírném ohni vařte, dokud se všechna tekutina neabsorbuje do rýže.
  3. Přilijte 250 ml vývaru. Promíchejte a na míréím ohni vařte, dokud se vývar úplně neabsorbuje. Přilijte další hrnek vývaru a tak pokračujte s jedním litrem vývaru, dokud rýže nevstřebá všechnu tekutinu. Přidejte poslední hrnek vývaru a brokolici. Vařte a míchejte, dokud se opět všechna tekutina nevsákne.
  4. Teď by mělo být rizoto skoro uvařené. Přidejte poslední hrnek vývaru, citronovou kůru a šťávu, parmezán, máslo a důkladně promíchejte.
  5. Sundejte z plotny, přikryjte a nechte stát 2–3 minuty. Před podáváním pokapejte smetanou a dochuťte solí a pepřem.

Krémové risotto se slaninou a brokolicí  Foto: isifa.com

Krémové risotto se slaninou a brokolicí. Foto: isifa.com

Související témata: Hlavní jídla