zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Křehký koláč s karamelizovanou bílou čokoládou
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Křehký koláč s karamelizovanou bílou čokoládou

Křehký koláč s karamelizovanou bílou čokoládou

Hodnoceno: 0x
Naprosto neodolatelná kombinace křehkého těsta, kterému zhnědlé máslo dodá famózní hloubku chuti. Totéž se stane s bílou čokoládou, když ji necháte zkaramelizovat.
do 1 hodiny
10–12 porcí

Článek

Čokoládový dortík s karamleovou náplní Foto:

20 lákavých receptů s hříšně dobrým karamelem

Milovníci sladkého, zbystřete! Máme pro vás plnou náruč receptů, kterým kraluje sladký karamel. Dorty, koláče, zákusky i drobné karamelky, pokud potřebujete osladit si...

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 160 °C. Máslo dejte do velkého nepřilnavého kastrolu nebo pánve a na vysokém stupni za promíchávání nechte rozpustit. Vařte 3 až 4 minuty, až máslo zpění a začne hnědnout. Pak ho vlijte do mísy a nechte vychladnout, trvá to asi 15 až 20 minut.
  2. Zhnědlé máslo, oba cukry a vanilku pak šlehejte elektrickými metlami nebo v robotu asi 5 minut, až se spojí. Po jednom přidejte vejce a vždy dobře zašlehejte. Pak vmíchejte mouku, sodu a vinný kámen a na nízkém stupni šlehejte, aby se vše spojilo.
  3. Těsto vyválejte mezi dvěma kusy pečicího papíru na obdélník cca 30 x 40 cm a položte ho na velký plech.
  4. Pečte asi 20 až 22 minut, až bude těsto zlatohnědé a uprostřed ještě trochu vláčné. Nechte ho vychladnout na plechu.
  5. Zatímco těsto chladne, snižte teplotu trouby na 120 °C a čokoládu dejte do hlubokého plechu. V troubě ji vařte 10 minut, vyjměte, rozestřete do rovnoměrné plochy stěrkou a pak vraťte do trouby. Vařte ještě 40 až 45 minut, každých 10 minut promíchávejte, až získá zlatohnědou barvu.
  6. Čokoládu přesuňte do velké mísy. Smetanu zahřejte v kastrůlku těsně pod bod varu a pak ji postupně zašlehejte do čokolády. Vzniklým krémem potřete koláč, dejte ho na 15 až 20 minut do ledničky zpevnit a pak krájejte na řezy.

PRIMA TIP: Nelekejte se, když čokoláda během pečení v troubě vypadá trochu zrnitě, po přidání smetany se vyšlehá dohladka.

Křehký koláč s karamelizovanou bílou čokoládou  Foto: Křehký koláč s karamelizovanou bílou čokoládou; foto: L.A. CREATIVE FOOD

reklama