zpět

Hledáte inspiraci pro každodenní vaření?

Nechte si zasílat newsletter plný sezónních receptů.
Vložením emailu souhlasím s podmínkami pro zasílání novinek.
zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Karamelovo-kávový cheesecake
Autor: Máma peče doma Karamelovo-kávový cheesecake

Karamelovo-kávový cheesecake s ořechy podle Máma peče doma

Hodnoceno: 7x
Cheesecake může mít mnoho podob – zdobit lze třeba ovocem, ořechy nebo karamelem. Ale když si dáte záležet i na samotné náplni, jde o neskutečný zážitek. Třeba tento karamelovo-kávový cheesecake je neskutečně krémový a krásně voní. Tak ho určitě vyzkoušejte!
nad 2 hodiny

reklama

Postup

  1. Troubu rozehřejte na 200 °C a formu o průměru 26 cm vyložte pečicím papírem.
  2. V menším kastrůlku rozpusťte máslo, ke kterému přidejte zbylé suroviny na cheesecakový základ, vše pomocí cukrářské stěrky promíchejte a natlačte na dno formy.
  3. Formu dejte do trouby a pečte 12 minut. Po upečení stáhněte teplotu trouby na 160 °C, dolů na dno trouby dejte větší pekáček, do kterého nalijte asi 750 ml vroucí vody, troubu zavřete a nachystejte si cheesecakovou náplň.
  4. Do kuchyňského robota dejte tvaroh se Salkem a pomocí K-Metly prošlehejte asi 2 minuty. Přidejte mouku s cukrem – nechte krátce zašlehat a poté přidávejte vejce.
  5. Vajíčko vždy nechte zapracovat a poté až přidávejte další. Nakonec přidejte smetanu a kávu.
  6. Krátce zapracujte a takto připravenou náplň nalijte na upečené těsto a dejte péct do trouby. Cheesecake pečte 60 minut, poté troubu vypněte, pootevřete dvířka a nechte asi 2 hodiny v troubě chladnout.
  7. Po vychladnutí vyšlehejte zakysanou smetanu se zbylým karamelovým Salkem. Vyšlehanou smetanu pak dejte na cheesecake, rovnoměrně rozetřete a dejte přes noc chladit do lednice.
  8. Druhý den připravte karamel. Máslo a smetana musí mít při přípravě karamelu pokojovou teplotu. Do rendlíku dejte cukr, který nechte zcela rozpustit, poté k němu přidejte máslo, které do cukru pořádně zamíchejte (může to chvilku trvat) a nakonec přilijte opatrně smetanu (pozor, ať se nespálíte).
  9. Karamel nechte za stálého míchání probublat a stáhněte z plotny. Na cheesecake dejte ořechy, polijte je zchladlejším karamelem a pusťte se do něj.
Karamelovo-kávový cheesecake s ořechy
Autor: Máma peče doma Karamelovo-kávový cheesecake s ořechy

reklama

Máma peče doma
Barbora Gorecká

Máma peče doma alias Bára je amatérská kuchařka a pekařka, která ráda s láskou vaří a peče, pro své nejbližší.

Zdravotní sestra, která miluje svou práci, i když někdy si říká, jestli se neminula povoláním. Miluje dobré jídlo, dobré víno a její blog je zaměřený hlavně na pečení. Miluje českou klasiku, ale ráda peče i netradiční dezerty. Ty nejlepší najdete i v její kuchařce Moje nejsladší vzpomínky.

Související témata: cheesecake , dezerty ke kávě , ke kávě , Sladké