zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Hermelínová jednoporcovka
Autor: Nakládačka na věčné časy Hermelínová jednoporcovka

Hermelínová jednoporcovka

Hodnoceno: 0x
Vtipný dáreček na odchod. Až se hosté budou loučit, dejte jim skleničku první pomoci, ráno ji nejspíš ocení a budou na vás vzpomínat jen v dobrém.
do 30 minut
1 porce

reklama

Postup

  1. Hermelín nakrájejte na trojúhelníčky. Červenou cibuli nakrájejte nadrobno. Lák z nakládaných perličkových cibulek přelijte rovnou do sklenice se šroubovacím uzávěrem o objemu 350 ml.
  2. Čabajku oloupejte a nakrájejte na tenké plátky. Olivy nechte v celku, nebo je nasekejte nahrubo.
  3. Lák klidně připravte předem. Slijte lák z nakládaných kaparů a promíchejte ho s olejem a pivem. Osolte, opepřete a promíchejte.
  4. Do sklenice dejte kousky hermelínu, posypte je cibulkami a červenou cibulí, přidejte olivy a stejným způsobem vrstvěte všechny suroviny. Vložte bobkový list a zalijte lákem. Zašroubujte a uložte do lednice odležet pár dní, podle konzistence hermelínu.

Nakládačka na věčné časy

Nakládačka na věčné časy Foto:

Daniela Turecká

Co může být lepšího než hermelín? No přece nakládaný hermelín!

Tahle klasika všech hospod je asi prvním jídlem, které si většina z nás vybaví, když se řekne nakládání. Daniela Turecká vám ale ukáže, že možnosti toho, co se dá „uzamknout“ do sklenice, jsou doslova nekonečné – od masa přes bylinky a zeleninu, až po sladkosti na dětskou party. Chce to jen trochu fantazie, hodně láku a oleje a hlavně rodinu a přátele, kteří to potom všechno spořádají. Na posezení, samozřejmě – za to vám Daniela ručí vlastní… sklenicí. Protože s tou máte v kuchyni pod nakládací čepicí.

A co musíte z knihy zkusit? Krom sýrů všeho druhu z kapitoly V sýru najdeš sílu určitě recept na marinované tofu z kapitoly Zdravěji v oleji či speciálku s lákem kyselým takřka jako od babičky.

V edici Prima FRESH vydává nakladatelství Esence.

reklama

Související témata: hermelín , nakládané sýry