návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Dušený hrášek se salátem

Hodnoceno: 0x
4 porce
do 10 minut
Dušený hrášek se salátem
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Dušený hrášek se salátem
Zajímavá, jednoduchá kombinace, podávaná jako příloha. Má francouzský původ a například anglosaské tradici podávat velké masové pečeně v doprovodu dvou druhů zeleniny dodává nepřehlédnutelný šmrnc – možná proto, že má i slušnou chuťovou razanci.

Postup

  1. Polovinu másla rozehřejte v silnostěnném kastrolu, vsypte česnek a za promíchávání ho smažte asi 3 minuty, až zvláční, ale nezabarví se. Osolte ho. Vsypte hrášek a smažte asi 4 minuty, aby zůstal svěže zelený.
  2. Vmíchejte zbylé máslo, kousky salátu a 1 lžíci vody, osolte, opepřete a sejměte z plotny. Promíchejte, jen co salát zavadne. Podávejte jako přílohu zejména k masovým pečením, ale s vařenými novými bramborami a například naměkko uvařenými vejci nebo omletou je to i krásné, svěží a lehké jarní jídlo.
PRIMA TIP: Pokud by se stalo a hrášek se salátem vám zbyl, rozmixujte ho dohladka a použijte jako pomazánku na plátky bagety, případně doplňte rozdrobenou fetou, měkkým kozím sýrem nebo brynzou.
Dušený hrášek se salátem
Autor: L.A. CREATIVE FOOD Dušený hrášek se salátem
Související témata: Přílohy , Francouzské kuchyně