zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Dušená vepřová krkovice se zeleninou z jednoho hrnce
Autor: Marek Bartoš / Super jednoduše Dušená vepřová krkovice se zeleninou z jednoho hrnce

Dušená vepřová krkovice se zeleninou z jednoho hrnce

Hodnoceno: 8x
Pozvolným dušením vepřová krkovice krásně změkne a jemně nasládlou chuť vepřového zneutralizují vařená rajčata a aromatický česnek a tymián. Všechny chutě a vůně se báječně propojí, o barevnost se postará mrkev a hrášek. V létě použijte čerstvý a vmíchejte ho k masu na posledních pět minut.
do 1,5 hodiny
4 porce

reklama

Postup

  1. Vepřovou krkovici pokrájejte na 3cm plátky a ty na větší kusy. Osolte je a opepřete. Vložte do hrnce s rozpáleným olejem a opékejte z každé strany 3 minuty, až maso ztmavne a tzv. se zatáhne. 
  2. Česnek oloupejte, nakrájejte na plátky a vložte k masu. Přidejte nakrájená rajčata a tymián, snižte teplotu a vařte na mírném stupni pod pokličkou 1¼ hodiny. Občas promíchejte, případně dolijte vodou, dochuťte solí a pepřem. 
  3. Mrkve oloupejte, nakrájejte šikmo na 5mm plátky a s hráškem dejte vařit s masem na závěrečných 15 minut. Odstavte a servírujte s chlebem nebo vařenými bramborami. 

PRIMA TIP: Dušení vyžaduje čas, během kterého maso změkne. Proces urychlíte v papiňáku, nebo naopak prodloužíte v pomalém hrnci, který můžete nastavit na 4–8 hodin a věnovat se mezitím něčemu jinému.

Dušená vepřová krkovice se zeleninou z jednoho hrnce
Autor: Marek Bartoš / Super jednoduše Dušená vepřová krkovice se zeleninou z jednoho hrnce

reklama

Super jednoduše
Zdeněk Pohlreich

Známý šéfkuchař ve své nejnovější kuchařce ukazuje, že na skvělé jídlo potřebujete jen pár dobrých surovin. Nemusí jít o luxusní lahůdky, i prosté ingredience v odpovídající kvalitě se správnou úpravou promění v teplou večeři nebo rychlý oběd, který zasytí, chutná a je také zdravý. Ano, vaření může být jednoduché a hlavně zábavné. Pusťte Zdeňka do kuchyně a už nikdy nebudete přemýšlet, co dnes uvaříte. 

Vydalo nakladatelství Sevruga s. r. o., www.sevruga.cz