Life with Anny / MORA

Domácí granola s mangovým pyré bez přidaného cukru

Moje hodnocení
6x

Granola je zdravou variantou výživné snídaně. Většinou se skládá z různých druhů ořechů a semínek, sušeného ovoce, vloček nebo obilných pukanců. V případě kupovaných výrobků také nechybí velká porce cukru. Pokud se ale pustíte do domácí výroby, tuhle složku můžete značně eliminovat. I přesto bude granola sladká díky přidanému sušenému ovoci a hlavně díky ovocnému pyré, které ji přirozeně osladí.

10 porcí
60 minut

Suroviny

Postup přípravy

  1. Nejprve vložte všechny sypké komponenty do misky a zalijte je tekutými surovinami. Směs promíchávejte prsty, aby se pukance dostatečně navlhčily.
  2. Poté granolu rozložte na plech vyložený pečicím papírem a pečte při nízké teplotě, max. 100 °C, za občasného míchání asi 30–45 minut dozlatova.

PRIMA TIP: Místo mangového pyré můžete použít také rozmixovaný banán nebo pyré z jablek či hrušek.

Mora plná života

Tento recept připravila ambasadorka značky MORA foodblogerka Life with Anny.

MORA a příjemné chvíle s rodinou patří dohromady už bezmála dvě stě let. A protože dobré jídlo a pečení ve většině rodin nemůže chybět, přichází MORA s celoroční akcí, kdy zákazníci získají při koupi jakékoliv vestavné trouby MORA 10 balení mouky zdarma až domů. A k setu vybraných vestavných spotřebičů osmidílnou kolekci kvalitního nerezového nádobí v hodnotě 4 990 Kč zdarma. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Promo Akce“.

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů

Zdroj receptu

Life with Anny / MORA


Přečtěte si také

Recepty