zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Domácí granola s mangovým pyré bez přidaného cukru
Autor: MORA / Life with Anny Domácí granola s mangovým pyré bez přidaného cukru

Domácí granola s mangovým pyré bez přidaného cukru

Hodnoceno: 2x
Granola je zdravou variantou výživné snídaně. Většinou se skládá z různých druhů ořechů a semínek, sušeného ovoce, vloček nebo obilných pukanců. V případě kupovaných výrobků také nechybí velká porce cukru. Pokud se ale pustíte do domácí výroby, tuhle složku můžete značně eliminovat. I přesto bude granola sladká díky přidanému sušenému ovoci a hlavně díky ovocnému pyré, které ji přirozeně osladí.
do 1 hodiny
10 porcí

reklama

Postup

  1. Nejprve vložte všechny sypké komponenty do misky a zalijte je tekutými surovinami. Směs promíchávejte prsty, aby se pukance dostatečně navlhčily.
  2. Poté granolu rozložte na plech vyložený pečicím papírem a pečte při nízké teplotě, max. 100 °C, za občasného míchání asi 30–45 minut dozlatova.

PRIMA TIP: Místo mangového pyré můžete použít také rozmixovaný banán nebo pyré z jablek či hrušek.

Domácí granola s mangovým pyré bez přidaného cukru
Autor: MORA / Life with Anny Domácí granola s mangovým pyré bez přidaného cukru

Mora plná života

Tento recept připravila ambasadorka značky MORA foodblogerka Life with Anny.

MORA a příjemné chvíle s rodinou patří dohromady už bezmála dvě stě let. A protože dobré jídlo a pečení ve většině rodin nemůže chybět, přichází MORA s celoroční akcí, kdy zákazníci získají při koupi jakékoliv vestavné trouby MORA 10 balení mouky zdarma až domů. A k setu vybraných vestavných spotřebičů osmidílnou kolekci kvalitního nerezového nádobí v hodnotě 4 990 Kč zdarma. Více o akcích na www.mora.cz v sekci „Promo Akce“. 

reklama

Související témata: granola. sušené ovoce , mango , Sladké