zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čokoládovo–avokádová pěna
Autor: Moje dokonalá fit jídla Čokoládovo–avokádová pěna

Čokoládovo–avokádová pěna

Hodnoceno: 3x
Příznivý vliv čokolády na hubnutí prověřují vědci pravidelně. Musí být však vysokoprocentní, ideálně fair trade a maximálně o velikosti 1 x 1 cm. Pokud vás přepadla větší mlsná, doplňte čokoládu (samozřejmě tu nejkvalitnější, kterou seženete) vyzrálým avokádem a po jazyku vás pohladí sametově hebká pěna s fantasticky čokoládovou chutí a vůní. Čokoládu nahradí kakaový prášek nebo drcené kakaové boby a špetka vanilky, která působí na receptory sladké chuti a dokonale je ošálí.
do 10 minut
147 kcal
4 porce

reklama

Postup

  1. Avokáda rozpulte, vyjměte pecku, vydlabejte dužinu do nádoby robotu se sekacím nástavcem nebo do mixéru na smoothie a rozmixujte dohladka. 
  2. Přidejte 3 lžíce medu, vanilkový extrakt a kakaový prášek a důkladně rozmixujte. Ochutnejte a případně doslaďte medem. 
  3. Pěnu rozdělte do skleniček na nožce a uložte na 1 hodinu do ledničky. Podávejte chlazené. 

PRIMA TIP: Jak odměřit med bez olizování lžičky? Ponořte lžíci nejprve do oleje neutrální chuti, třeba arašídového nebo slunečnicového a pak do medu. Med po oleji lehce sklouzne a neulpí na lžičce. 

Čokoládovo–avokádová pěna
Autor: Moje dokonalá fit jídla Čokoládovo–avokádová pěna

reklama

Moje dokonalá fit jídla
Gordon Ramsay

Britský šéfkuchař Gordon Ramsay je známou televizní hvězdou, oceňovaným michelinským šéfkuchařem s restauracemi po celém světě a hlavně vášnivým sportovcem. Recepty do své kuchařky proto rozdělil do tří tematických celků – hubnutí, sport a zdraví. Přes sto lahodných nápadů na zdravá a výživná jídla ocení sportovci, rodiny s dětmi, zaneprázdnění workoholici i senioři a pacienti v rekonvalescenci. Zkrátka všichni, kdo si chtějí ještě dlouho užívat život ve zdraví, radosti a v pohodě. Protože to, co jíte, významně ovlivňuje, jak se cítíte a co dokážete. 

Vydalo nakladatelství Slovart

Související témata: pěna , čokoláda , avokádo , Gordon Ramsay , Sladké