zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Citronový koláč s bílou čokoládou a ledovou polevou
Autor: Marek Kučera Citronový koláč s bílou čokoládou a ledovou polevou

Citronový koláč s bílou čokoládou a ledovou polevou

Hodnoceno: 4x
Jemné řezy s citronovou polevou jsou svou svěžestí skvělým partnerem jarní sezony, která je zároveň vrcholným okamžikem zralosti citrusů. Bílá čokoláda dodá dezertu plnou chuť.
do 1,5 hodiny
8–10 porcí

reklama

Postup

  1. Troubu předehřejte na 180 °C. Čtverhrannou formu o straně 20 cm vyložte alobalem a ten potřete nebo postříkejte olejem.
  2. Čokoládu nalámejte do misky, přidejte máslo a opatrně (snadno se sráží) rozehřejte buď v mikrovlnce (viz Tip) nebo ve vodní lázni. Nechte trochu vychladnout a pak vmíchejte vejce a citronovou šťávu.
  3. Přimíchejte mouku a sůl tak, aby se směs spojila, ale nemíchejte ji příliš. Vyklopte ji do formy, rovnoměrně rozestřete a povrch uhlaďte stěrkou.
  4. Vložte do trouby a pečte asi 28 minut, vyzkoušejte vpichem špejle, je-li těsto propečené. Odložte stranou a nechte trochu zchladnout.
  5. Mezitím připravte polevu. V misce promíchejte moučkový cukr s citronovou šťávou do tekuté konzistence. Polevou přelijte těsto, případně ji rozetřete stěrkou, rovnoměrně posypte nastrouhanou citronovou kůrou a nechte ve formě nepřikryté chladnout nejméně 2 až 3 hodiny nebo formu volně zakryjte a dejte ji přes noc do ledničky.

PRIMA TIP: V mikrovlnce se dá čokoláda rozehřát velice snadno, ale musíte dodržovat určitý postup. Nejprve ji zahřejte na vysoký stupeň 2 minuty, promíchejte a pak zahřívejte v krátkých třicetivteřinových intervalech, až bude hladká, promíchávejte. Do čokolády se v žádném případě nesmí dostat vlhkost (promíchávejte suchou kovovou lžící), a pokud se připálí, není už bohužel nápravy, takže pozor.

Citronový koláč s bílou čokoládou a ledovou polevou
Autor: Marek Kučera Citronový koláč s bílou čokoládou a ledovou polevou

Další osvěžující a lehké dezerty najdete v aktuálním čísle časopisu Prima FRESH: 

Jarní číslo časopisu Prima FRESH 2020

Přivítejte jaro s novým číslem časopisu Prima FRESH!

reklama