zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Cheesecake s borůvkami a špaldovým korpusem
Autor: archiv Babiččina volba Cheesecake s borůvkami a špaldovým korpusem

Cheesecake s borůvkami a špaldovým korpusem

Hodnoceno: 1x
Přinášíme vám další recept na výborný cheesecake do sbírky! Tentokrát s korpusem z celozrnné mouky ovoněný skořicí a náplní s krásně barevnými borůvkami. Už máte chuť?
do 1,5 hodiny
1 dort porce

Článek

18 variací na téma cheesecake Foto:

18 variací na téma cheesecake

Cheesecake v našich končinách zdomácněl a patří mezi nejoblíbenější dorty. Není divu, příprava je jednoduchá, recepty se dají obměňovat podle sezony a pohrát se dá i s...

reklama

Postup

  1. Připravte si korpus tak, že smícháte všechny suché ingredience a zalijete je rozpuštěným máslem. Rukama vypracujte hutnější drobenku a tu vysypte do pečicím papírem vyložené dortové formy (o průměru cca 20 cm). Drobenku rozprostřete po celém dnu formy a pořádně ji umačkejte. Vložte do trouby předehřáté na 180 °C a pečte dozlatova, asi 15 min.
  2. Krémový sýr, cukr, vanilkový cukr a vejce promíchejte. Nešlehejte, aby se do směsi nedostal vzduch. Až se vše spojí, vmíchejte smetanu a rozdělte vzniklou krémovou náplň na dvě části. Do jedné z částí vmíchejte borůvky, které můžete předem trošku rozmačkat.
  3. Do formy na korpus nalijte 1/3 bílé části krému, do druhé vrstvy 1/3 borůvkové části a tento postup opakujte, až bude ve formě všechna náplň. Pomocí špejle vytvořte v krému různé vzory a potom vložte formu do trouby předehřáté na 175 °C.
  4. Po 15 minutách snižte teplotu na 115 °C a pečte ještě asi 50 min. Cheesecake je hotový, když okraje jsou pevné a střed se mírně třepe.
  5. Po upečení vypněte troubu, otevřete dvířka a nechte v ní cheesecake odstát do pokojové teploty. Poté ho před podáváním vychlaďte.

reklama