zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Bramborové špalíčky se zelím a uzeným masem
Autor: Češka z Česka Bramborové špalíčky se zelím a uzeným masem

Bramborové špalíčky se zelím a uzeným masem

Hodnoceno: 1x
Bramborové těsto má mnoho variant a pro českou kuchyni je typické. Upravuje se dokonce i na sladký způsob. Pro českou kuchyni je také typické zelí a vepřové uzené maso. V této kombinaci se připravují jak knedlíky uzeným masem plněné, tak v podobě špalíčků.
do 1 hodiny

reklama

Suroviny

Zelí:

Postup

  1. Předem uvařte ve slupce brambory a nechte je vystydnout.
  2. Brambory oloupejte a na jemném struhadle nastrouhejte, přidejte vejce a trochu soli.
  3. Rukama zpracujte těsto. Pokud je řídké, přidejte mouku nebo krupičku. Důležité je postupovat rychle, aby těsto neřídlo.
  4. Zpracované těsto rozdělte na několik částí a vyválejte z něj podlouhlé válečky. Ostrým nožem nakrájejte stejnoměrné špalíčky.
  5. Špalíčky vkládejte do osolené vroucí vody, opatrně promíchejte a až vyplavou na hladinu, vyberte je z vody děrovanou naběračkou.
  6. Vrchní poškozené nebo zavadlé listy zelí vyhoďte, omyjte a rozčtvrťte hlávku. Vyřízněte košťál a zelí nakrájejte na tenké nudličky. Dejte je do mísy, přidejte lžičku soli, promíchejte a lehce promačkejte. Ve větším kastrolu na másle osmahněte cibuli. K lehce osmahnuté cibuli přidejte zelí, kmín a pod pokličkou duste 15–20 min (podle potřeby podlévejte vodou a promíchejte). Dle chuti podušené zeli oslaďte, osolte nebo přidejte ocet a ještě chvilku povařte.
  7. Špalíčky promíchejte se zelím a na kostičky nakrájeným a osmaženým uzeným masem.
  8. Pro zvýraznění chuti můžete přidat osmahnutou cibulku.

reklama

Češka z Česka
Jana Krátká

Na blogu Češka z Česka, který tvoří Jana Krátká, najdete recepty na jídla, která se od nepaměti připravují v naší zemi, místní suroviny, využití bylin, české zvyky a tradice, zajímavá místa Čech, Moravy a Slezska.

Nechte si připomenout něco z naší kultury, co možná už víte, nebo nevíte, nebo jste věděli a zapomněli…

www.ceskazceska.cz

• facebook @ceskazceska.cz

• Instagram @ceskazceska.cz