návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím

Božské jarní špagety

4 porce
do 30 minut
Božské jarní špagety
Božské jarní špagety Autor: Marek Kučera
Tady se spojily snad všechny ikonické druhy zeleniny zelené barvy a bylinek, aby vytvořily senzační soulad chutí a vůní. Jednoduché těstoviny jsou pro ně tím nejlepším podkladem.
Reklama

Podívejte se, jak jednoduše oloupat chřest! Pokud tuto zeleninu vaříte často, doporučujeme speciální dvoubřitou škrabku, přesvědčte se, že její pořízení má smysl :) U zeleného chřestu pak stačí oloupat pouze spodní třetinu.

Reklama

Postup

  1. Ve velkém hrnci uveďte do varu vodu. Vložte špagety a vařte je 5 minut, pak ke špagetám vložte kousky chřestu a vařte ještě 4 minuty, až budou špagety al dente. Vše sceďte.
  2. Během vaření špaget rozmixujte avokádo, 2 lžíce olivového oleje, česnek, citronovou a limetkovou šťávu a čerstvé bylinky na hladkou kašičku. Přesuňte ji do misky a promíchejte se zakysanou smetanou.
  3. Zbylou lžíci olivového oleje rozehřejte ve velkém kastrole na středním plameni. Přidejte šalotku a smažte ji 2–3 minuty, až zvláční. Přidejte hrášek a rukolu a smažte ještě 2–3 minuty, až také zvláční. Plamen vypněte a do kastrolu vmíchejte špagety s chřestem a omáčku. Dobře promíchejte a dochuťte solí a pepřem.
Reklama

Božské jarní špagety Foto: Božské jarní špagety, foto: Marek Kučera

Tento a mnoho dalších receptů najdete v novém jarním čísle časopisu Prima Fresh:

Jarní koleda s Prima FRESH

Užijte si jarní koledu s novým číslem časopisu Prima FRESH!

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama