návrat zpět

Najděte si recept

Reklama
Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
Reklama

Božské jarní špagety

Hodnoceno: 0x
4 porce
do 30 minut
Božské jarní špagety
Autor: Marek Kučera Božské jarní špagety
Tady se spojily snad všechny ikonické druhy zeleniny zelené barvy a bylinek, aby vytvořily senzační soulad chutí a vůní. Jednoduché těstoviny jsou pro ně tím nejlepším podkladem.

Podívejte se, jak jednoduše oloupat chřest! Pokud tuto zeleninu vaříte často, doporučujeme speciální dvoubřitou škrabku, přesvědčte se, že její pořízení má smysl :) U zeleného chřestu pak stačí oloupat pouze spodní třetinu.

Postup

  1. Ve velkém hrnci uveďte do varu vodu. Vložte špagety a vařte je 5 minut, pak ke špagetám vložte kousky chřestu a vařte ještě 4 minuty, až budou špagety al dente. Vše sceďte.
  2. Během vaření špaget rozmixujte avokádo, 2 lžíce olivového oleje, česnek, citronovou a limetkovou šťávu a čerstvé bylinky na hladkou kašičku. Přesuňte ji do misky a promíchejte se zakysanou smetanou.
  3. Zbylou lžíci olivového oleje rozehřejte ve velkém kastrole na středním plameni. Přidejte šalotku a smažte ji 2–3 minuty, až zvláční. Přidejte hrášek a rukolu a smažte ještě 2–3 minuty, až také zvláční. Plamen vypněte a do kastrolu vmíchejte špagety s chřestem a omáčku. Dobře promíchejte a dochuťte solí a pepřem.

Božské jarní špagety Foto: Božské jarní špagety, foto: Marek Kučera

Tento a mnoho dalších receptů najdete v novém jarním čísle časopisu Prima Fresh:

Jarní koleda s Prima FRESH

Užijte si jarní koledu s novým číslem časopisu Prima FRESH!