zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Asijská pálivá kuřecí křidýlka s brokolicí a pikantními ořechy
Autor: Plech plný dobrot Asijská pálivá kuřecí křidýlka s brokolicí a pikantními ořechy

Asijská pálivá kuřecí křidýlka s brokolicí a pikantními ořechy

Hodnoceno: 0x
Kuřecí paličky z křidýlek má rád každý a tahle verze receptu je navíc s vůní Asie. Čím déle budete maso marinovat, tím chutnější bude. Med navíc přispěje k jeho lahodné karamelizaci. Chcete-li dosáhnout jemnější chuti, vynechte pálivou omáčku sriracha nebo přidejte jen množství dle vaší libosti.
do 1 hodiny
4 porce

Článek

6 báječných receptů na kuřecí křidýlka Foto:

6 báječných receptů na kuřecí křidýlka

Není nad pořádnou obíračku. Umaštěná pusa i ruce a ta skvělá chuť masa, které jste právě odkousli od kosti... :)

reklama

Postup

  1. Ve velké míse společně ušlehejte zázvor, česnek, 5 polévkových lžic (80 ml) sójové omáčky, rostlinný olej, med a omáčku sriracha. Do marinády přidejte kuřecí paličky a dobře promíchejte, aby se ve směsi obalily. Poté mísu zakryjte a dejte nejméně na 2 hodiny (nejlépe však přes noc) do lednice. Za tu dobu však maso v marinádě párkrát zamíchejte, aby bylo obaleno rovnoměrně.
  2. Předehřejte troubu na 220 °C. Pečicí plech jemně postříkejte potravinářským sprejem proti připékání, vyložte alobalem a jeho povrch znovu postříkejte.
  3. V jiné velké míse smíchejte brokolici, olivový olej, 1,5 čajové lžičky sójové omáčky a sezamový olej. Osolte a odstavte stranou.
  4. Pro přípravu vlašských ořechů si v malé misce umíchejte cukr společně s 1/2 čajové lžičky soli, skořicí a kajenským pepřem. Ořechy dejte do středně velké misky, přelijte je 2 čajovými lžičkami vody a posypejte připravenou kořenicí směsí. Odstavte.
  5. Vyjměte maso z marinády (tu si však schovejte) a vyrovnejte ho na jednu stranu připraveného plechu. Pečte 20 minut, poté paličky otočte a potřete uchovanou marinádou. Na druhou stranu plechu rozmístěte brokolici (nechte však místo ještě na vlašské ořechy) a pečte dalších 10 minut. Poté brokolici promíchejte a přidejte k ní do jedné vrstvy vlašské ořechy. V pečení pokračujte, než bude maso pěkně propečené, brokolice půjde lehce propíchnout vidličkou a ořechy budou opečené a získají tmavě hnědou barvu. Bude to trvat asi dalších 5–8 minut. Nakonec ořechy s brokolicí promíchejte a ihned podávejte společně s hotovými paličkami.

Asijská pálivá kuřecí křidýlka s brokolicí a pikantními ořechy  Foto: Asijská pálivá kuřecí křidýlka s brokolicí a pikantními ořechy; foto: Plech plný dobrot

Plech plný dobrot Foto: Plech plný dobrot

Kate McMillan

Lahodná jídla, která můžete jíst rukama

Tato kuchařka obsahuje recepty na zdravé a chutné pokrmy, pro jejichž přípravu vám bude stačit jediný kus nádobí, a sice pořádně velký plech.

Najdete zde více než 50 receptů na plnohodnotná výživná jídla z nejrozmanitějších ingrediencí. Snadná příprava a lahodná chuť: to jsou hlavní triumfy této kuchařky.

Vydalo nakladatelství Omega.

 

reklama