Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pusinkový ananasový dortík

8 porcí
do 2 hodin
Pusinkový ananasový dortík
Pusinkový ananasový dortík Autor: isifa.com
Tento dortík je lehký jako vánek. Na základní korpus naneste štědrou vrstvu ananasu a vše završte lehkou bílkovou pusinkou.
Reklama

Suroviny (8 porcí)

Na těsto:

Na náplň:

Reklama

Postup

  1. Těsto na korpus: Mouku prosijte do mísy a vetřete máslo, potom přidejte 2 lžíce studené vody a vmíchejte ji do těsta. Uhněťte z těsta kouli, pak ji rozválejte na placku a vložte do formy. Dejte na 30 minut vychladit do ledničky.
  2. Předehřejte troubu na 200 °C, u plynové na stupeň 6. Těsto vidličkou propíchejte a potom je vyložte fólií. Pečte 15 minut. Sundejte fólii a pečte dalších 8–10 minut, dokud těsto nezhnědne. Vyndejte z trouby a snižte teplotu na 150 °C, u plynové trouby na stupeň 2.
  3. Náplň: Kousky ananasu dejte do hrnce a vařečkou je rozdrťte. Přidejte kukuřičný škrob a 2 lžíce šťávy a vymíchejte kašovitou hmotu. Na mírném ohni přiveďte do varu. Sundejte z ohně a hned vmíchejte žloutky a máslo. Dejte stranou. 
  4. Sněhová pusinka: Bílky ušlehejte dotuha. Všlehejte polovinu cukru, potom postupně po lžících přidejte zbytek cukru.
  5. Náplň nalijte do korpusu ve formě, sněhovou hmotu naneste špachtlí na vršek a pečte 20–25 minut, dokud nebude lehce nahnědlá. Nechte alespoň hodinu vychladnout a podávejte třeba se šlehačkou.
Reklama

Pusinkový ananasový dortík Foto:

Pusinkový ananasový dortík                                                                        Foto: isifa.com

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama