zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Čokoládová granola
Autor: P&G Foodies Čokoládová granola

Čokoládová granola

Hodnoceno: 3x
Čokoládová granola nesmí chybět u řady snídaní! Hodí se k ní dobrý řecký jogurt, čerstvé ovoce a hromada dalších věcí! A nad domácí prostě není. :)
do 1 hodiny

reklama

Postup

  1. Předehřejte si troubu na 170 °C.
  2. Do větší misky nasypte 2 hrnky ovesných vloček a nahrubo nasekané ořechy.
  3. Banány oloupejte a spolu s javorovým sirupem, kakaem, skořicí a solí rozmixujte. Následně přilijte k vločkám a důkladně promíchejte.
  4. Směs rozprostřete na plech vyložený pečicím papírem. Dávka je spíše na 2 plechy. Pomocí špachtle ji uhlaďte, aby byl povrch co nejvíce plochý a nic se v průběhu pečení nepřipálilo.
  5. Pečte nejprve 20 min. Poté plech vyndejte, granolu odlepte od pečicího papíru a rozlámejte na menší kousky.
  6. Následně pečte dalších 15–20 min. V průběhu ještě promíchejte a kontrolujte barvu.
  7. Hotovou granolu nechte vychladnout a následně k ní přimíchejte nahrubo nasekanou čokoládu. Přesypte do uzavíratelné sklenice.

reklama

P&G Foodies
Gábina a Petr Kučerovi

Blog www.PGfoodies.com jsme začali psát po návratu z Anglie, kde jsme žili téměř celý rok. Díky strávenému času po boku kamarádky a šéfkuchařky Saimy Khan jsme začali vnímat jídlo úplně v jiných rozměrech. Začali jsme si ho užívat a naučili jsme se zpracovat zeleninu tak, že bez ní už nemůžeme být. Zároveň myslíme na to, aby jídlo i krásně vypadalo. Pomáhá to totiž k tomu, aby se naše rodina nebála něco "zdravějšího" ochutnat. Vyřadili jsme z jídelníčku lepek, rafinovaný cukr a snížili jsme příjem mléčných produktů, moc nám to vyhovuje a o tento způsob vaření se na blogu chceme podělit.

Vytvořili jsme si i vlastní e-shop www.honestmarket.cz s produkty, které nesmějí u nás v kuchyni chybět.

Související témata: Sladké