Webové stránky skupiny Prima používají cookies k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu souhlasíte s užitím cookies v rámci webů skupiny Prima. Více informací
Souhlasím
návrat zpět

Vyhledávání

Co hledáte?
Smazat
Reklama

Pórková polévka s hráškem

4–6 porce
do 1 hodiny
Pórková polévka s hráškem
Pórková polévka s hráškem Autor: isifa.com
Pokud máte rádi zeleninové polévky, je tento recept pro vás jako dělaný. Jemný pórkový krém s hráškem můžete ozvláštnit špetkou šafránu.
Reklama
Reklama

Postup

  1. Nechte si stanou asi 10 cm pórku na zdobení. Ostatní pórek nakrájejte na plátky a ve velkém hrnci jej spolu s cibulí duste na másle asi 10 minut, dokud pórek nezměkne. Přilijte 1 litr vývaru. Přiveďte do varu, přidejte brambory a na mírném ohni vařte 10 minut. Přidejte hrášek a vařte dalších 10 minut.
  2. Mezitím dejte bílek do misky, přidejte vlákna šafránu a nechte jej prolnout. Rezervní pórek nakrájejte na kolečka a dejte ho rozdrobený na jednotlivé proužky do studené vody. Vyšlehejte bílek, všlehejte mouku, sůl a pepř a vytvořte hladké těstíčko.
  3. Polévku rozmixujte v mixéru, dokud nebude úplně hladká (nebo ji nechte hrudkovitou, pokud to máte raději). Dochuťte a přihřejte, je-li potřeba.
  4. V malé pánvi rozpalte olej, nechte okapat a osušte kolečka pórku, namočte je v těstíčku a opékejte je, až budou zlatá a křupavá. Osušte je na papírové utěrce. Nalijte polévku do mísy, přidejte křupavé pórkové kroužky a dochuťte.
  5. PRIMA TIP: K ponoření koleček pórku do těstíčka použijte vidličku, na vyjmutí z rozpáleného oleje použijte děrovanou lžíci. Pro extra speciální jemnou polévku přidejte smetanu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama