zavřít

Najděte si recept

Co hledáte? Jídlo, ingredience, pořad nebo kuchař…
Smazat
Neodolatelná čočková pochoutka
Autor: kuchařka Jednoduchý stůl Neodolatelná čočková pochoutka

Neodolatelná čočková pochoutka

Hodnoceno: 0x
Spíše než přílohou je tahle dobrota samostatným jídlem. Ale s klidem můžete tuhle čočku podávat bok po boku s klobásou nebo grilovanými masy jako vydatnou zimní přílohu. Pokud z receptu vynecháte pancettu, máte skvělou vegetariánskou přílohu k pečené zelenině, jako je červená řepa či dýně.
do 10 minut
4–6 porce

Každou porci můžete též doplnit o vrchovatou lžičku čerstvého kozího sýra a na závěr hojně pokapat extra panenským olivovým olejem.

reklama

Postup

  1. Rozehřejte při střední teplotě olivový olej v hrnci se silným dnem. Přidejte pancettu a opékejte 2 minuty, než přidáte cibuli a česnek. Opékejte dalších 5 minut nebo dokud cibule nezměkne a nezezlátne. Přidejte celer, bobkový list, chilli papričky a čočku a míchejte 1 minutu.
  2. Poté přilijte vývar. Přiveďte celý obsah k varu, stáhněte teplotu a pozvolna vařte nezakryté 30 minut nebo dokud nebude čočka měkká.
  3. Do hotové čočky vmíchejte nakrájenou petržel. Pokud máte rádi kozí sýr, dejte malou lžičku navrch každé porce nebo ho po čočce rozdrobte.

Neodolatelná čočková pochoutka Foto: Neodolatelná čočková pochoutka; foto: kuchařka Jednoduchý stůl

Jednoduchý stůl

Jednoduchý stůl Foto:

Svěží a báječné recepty pro každý den

Michele Cranston

Více než sto receptů od rychlých a jednoduchých večeří pro všední den podávaných v obyčejné misce přes rodinná jídla moderního vzhledu až po staré dobré recepty na slavnostní a víkendové pokrmy podávané na jednom velkém talíři pro více lidí dohromady a doplněné o různé přílohy.

Recepty jsou moderní, jednoduché a originální. Na jejich přípravu budete potřebovat pouze dostupné suroviny a přísady, které stačí už jen chytře zkombinovat. Získáte osobité jídlo plné vůní a chutí, které si každý zamiluje. V celé knize najdete spoustu rad a informací, jak nejsnáze dosáhnout správný výsledek – tedy jídlo potěšující všechny smysly.

Vydalo nakladatelství Omega.

reklama