Zdeněk Pohlreich o víkendu otevře v Plzni svou restauraci Café Imperial

Legendy české gastronomie, hvězdné koncerty a talkshow – to je Prima FRESH festival 2024, oblíbený food festival, který začíná svoji tour opět v Plzni. Jedinečná příležitost vyzkoušet to nejlepší z české gastronomie na jednom místě se naskytne o víkendu 18. a 19. května v Parku za OC Plzeň Plaza.

„Co by to bylo za festival bez Zdeňka Pohlreicha. Hlavní stage tedy ovládne jako už tradičně tato osobnost české gastronomie. Pozvání přijala také Veronika Besky, Pavel Berky nebo Mirka Van Gils Slavíková. Hvězdná přehlídka tím ale nekončí, také letos bude špičkové menu nabízet vyhlášené Café Imperial Zdeňka Pohlreicha ve spolupráci s Valoria Catering, svoji kreativitu předvede Petr Heneš a jeho olomoucké Long Story Short a restaurace, kde se psala historie české gastronomie – Alcron Restaurant pod vedením Josefa Křížka,“ vybírá ty největší hvězdy festivalu jeho ředitel Petr Jirásek. Nebudou chybět lokální podniky, street food v podání například Arslan Buzz, BBQ boys nebo Street food Vietnam, Coffee stage ve spolupráci s SCA ČR, kamion Hladinka od Pilsner Urquell, řemeslné pivovary, široká nabídka vín a mnoho dalšího.

Kromě skvělého jídla se bude servírovat i pořádná nálož zábavy

Letošní žhavou novinkou je Talk Stage „Pod pokličkou“ powered by Ploom, na které se budou celý víkend odehrávat rozhovory se známými kuchaři, tvářemi TV Prima a dalšími hvězdnými hosty. Těšit se můžete třeba na herce ze seriálu ZOO, v sobotu do Plzně za vámi přijedou Tereza Blažková, Lucie Černá, Robík Nosek, Jiří Ployhar a děti Matyáš Sekanina a Kuba Barták, kteří kromě talk show budou také vařit na hlavní stagi spolu s šéfredaktorkou Prima FRESH Klárou Michalovou. Zlatým hřebem programu bude koncert Anny K., který odstartuje v sobotu v 18:00 hod.

Novinkou letošního ročníku jsou speciální VIP vstupenky pro ty, kteří chtějí zažít víc. „Připravili jsme tři různé typy VIP festivalových passů, které jsou plné degustací a dalších výhod, aby si gurmáni prostě mohli festival víc užít. Na své si přijdou milovníci piva, vína a kávy,“ vysvětluje Petr Jirásek.

Tady šéfují děti!

Jako každý rok je festival #babyfriendly. Vaše ratolesti se mohou těšit na bohatý program plný aktivit, který spolehlivě zabaví malé i větší děti. Generální partner Škoda Auto přiveze Školičku vaření, kde si děti budou moci upéct vlastní Škoda keksíky nebo pizzu. Chybět nebude ani parádní dětský koutek, o který se postará společnost Elimon. V něm si děti budou moci dosyta užít skákací hrad, malování na obličej, hry ve virtuální realitě a mnoho zábavných her! Svou relaxační zónu s programem pro dospělé i děti obstará i společnost MOL. Kromě toho MOL představí i Fresh Corner – ani na FRESH festivalu tak nebude chybět nabídka kávy a vytuněných amerických hot dogů, které znáte ze svých cest autem.

Vstupenky na festival najdete na webu freshfestival.cz.

Autor článku

Klára Michalová

Všechny články autora

šéfredaktorka FTV Prima , Prima FRESH

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty