Valentýnský speciál: zmrzlina z růžových poupat nebo výběr kvalitních nápojů

Svátek všech zamilovaných se neúprosně blíží. Rádi byste si v tento den dopřáli kvalitní drink nebo kopeček nevšední zmrzliny? V našem dnešním speciálu si rozhodně vyberete!

Zažijte sladký Valentýn v Crème de la Crème

Láska prochází žaludkem a to pan Zmrzlinka dobře ví. Proto si majitel zmrzlináren Crème de la Crème připravil na 14. února jedinečnou zmrzlinu z růžových poupat. Nemusíte tuto královnu květin dávat pouze v podobě pugetu, ale také jako afrodiziakální pochoutku. K dostání bude na svátek sv. Valentýna ve všech pobočkách a v následujících dnech do vyprodání.

Zmrzlinový salon, Národní 23, Praha 1

Gelato Cafe, Husova 231/12, Praha 1

Zmrzlinová vzorkovna, Průběžná 58, Praha 10

Gelato Bistro, Francouzská 21, Praha 2

Zmrzlinu domů lze nové také objednávat na e-shopu Crème de la Crème, kde můžete vybírat z kompletní nabídky zmrzlin.

Ovocné víno Rybízák s vtipným věnováním k Valentýnu

Potěšte svého milovaného 14. února zajímavým ovocným vínem. Rybízák připravil speciální edici lahví. Ovocná vína Rybízák dostanou k příležitosti svátku zamilovaných speciální etikety, které z nich vytvářejí dokonalý valentýnský dárek. Vybírat můžete z pěti druhů vín: Jahoďák, Hrušňák, Rybízák, Višňák a nealkoholický Hrozňáček podle ilustrace, oblíbené příchutě nebo básničky, která se na váš vztah nejvíce hodí.

Perfektní valentýnské víno? i heart Rosé se srdcem!

Lámete si hlavu nad tím, čím si připít se svou drahou polovičkou na svátek svatého Valentýna? Už nemusíte! Víno i heart se srdcem na lahvi za vás navíc sdělí i zamilované pocity. To jediné, co pak zbývá, je vychladit víno na správnou teplotu a společně si jej vychutnat.

V suchém vínu i heart Rosé s příjemnou starorůžovou barvou převládají tóny lesního ovoce. Po prvním doušku nejvýrazněji ucítíte lehkou chuť lesních jahod, která se skvěle doplňuje s decentní kyselinkou a střední dochutí. Zakoupíte v maloobchodech i na e-shopu.

Jahodový Valentýn s ginem Broker’s Pink

Oslava lásky v mimořádný Den svatého Valentýna si žádá něco speciálního. Zapomeňte na tradiční přípitky šumivými víny, potěšte svou polovičku a zkuste pro tuto výjimečnou chvíli nalít něco nového a originálního.

Prémiový gin Broker’s Pink přímo ze srdce Anglie si vás okamžitě získá pro svoji nezaměnitelnou chuť, která je přírodní esencí obohacena o delikátní tóny čerstvých jahod. Je jemný, komplexní, osvěžující a jeho základ vychází z 200 let starého receptu. Pod tóny jahod se projevují i tradiční byliny. Je to tento patrný ginový profil a navíc nesnížený obsah 40 % alkoholu, které jej dělají zcela unikátním a odlišují ho od konkurence. Nejlépe si jej vychutnáte ve spojení s prémiovým tonikem, jakým je například Fever-Tree Indian Tonic.

Valentýn po italsku: romantický aperitivo moment ve dvou

Najít opravdovou lásku je dar, který je třeba oslavovat každý jeden den. Svátek zamilovaných, který připadá na 14. února, by tak měl být jen dalším skvělým důvodem, proč pro sebe udělat navzájem něco hezkého a výjimečného. Přeneste se s partnerem na okamžik do prosluněné Itálie a užijte si pravý aperitivo moment jako vášniví Italové. Vždyť legenda o svatém Valentýnovi pochází právě z Říma!

Aperitivo moment jedině s italským drinkem

Pořádně nachlazený přípitek v podobě originálního koktejlu nesmí v žádném případě chybět. Přiťukněte si drinkem z pravé italské ikony Campari, unikátním hořkosladkým nápojem s chutí pomerančů, bylin a koření, který stál u vzniku aperitivo momentu, a je tak jeho nedílnou součástí. Navíc patří mezi proslulé legendy v barmanském světě. Zkuste si i vy namíchat jednoduché, ale přesto perfektní drinky. Campari s tonikem si vás oba okamžitě získá, drink Negroni Sbagliato s oblíbeným proseccem potěší vás a pro něj připravte jeden z nejoblíbenějších drinků světa, proslulé Negroni.

Dar přímo z nebes: Potěšte svou lásku rumem Zacapa

Je-li někdo zamilovaný až po uši, mívá často hlavu v oblacích. Tedy přesně tak vysoko, kde zraje i exkluzivní, ultra prémiový rum Zacapa. Mimořádně populární guatemalský rum z panenského medu cukrové třtiny si díky své nesmírné kvalitě vybudoval místo v srdcích celého světa. Je proto perfektním dárkem pro ty, kteří zaplnili to vaše.

K dostání na e-shopu.

Oslňte obdarované ještě o kapku víc…

Putuje-li rum Zacapa ženě, doplňte dárek o květy orchidejí. Právě orchidej je totiž národní květinou Guatemaly, domova tohoto luxusní rumu.

Do výroby Zacapy lidé kolem ní vkládají celé své srdce, proto i master blenderka rumů Zacapa Lorena Vásquez radí držet při přípitku sklenku v levé ruce – blíže k srdci.

Každý kus je originál: Lahev Zacapy je ozdobena tradiční mayskou páskou zvanou „petate“, která je pradávným mayským znakem vznešenosti. Každý kus ručně utkala jedna z guatemalských žen patřících do místní komunity, kterou Zacapa podporuje.

Nevšední tip na závěr: Amor je trouba, vypusťte Krakena!

Valentýn. Sezona mrtvých květů, nakřivo šitých plyšáků a kýčovitých srdcí. Sentiment teče proudem. Infantilní, korpulentní Kupid, jinak taky nazývaný Amor, ale konečně našel dokonalý protějšek: KRAKENA, který nelítostně smete vše, co mu stojí v cestě.

Kdo nepláče po Amorově šípu a nechce se nechat spláchnout obří růžovou vlnou, by měl vědět, že nejlepším způsobem, jak si okořenit život, není pustit si do života další krvelačné monstrum v přestrojení nevhodného partnera nebo partnerky, ale dát si sklenku proslulého Black Spiced Rumu Kraken. Tajná směs koření, která se nechává v tomto karibském pokladu macerovat, mu dodává jeho typickou vůni a chuť, ve které se projevují tóny vanilky, skořice, citrusů, nového koření, hřebíčku, muškátového oříšku, pepře... a špetky nebezpečí.

Kraken Black Spiced Rum je temný jako hlubiny, ve kterých přebývá bájná mořská příšera, po které je pojmenován. Traduje se, že Kraken poslal ke dnu loď s největší zásilkou karibského rumu. Nechat se uchvátit mocnými chapadly Krakena v podobě doušků tohoto jedinečného rumu ale není žádnou pohromou, naopak. Kraken Black Spiced Rum chutná nejlépe samotný, na ledu, ale i jako základ míchaných drinků.

Autor článku

Tereza Pánková

Všechny články autora

redaktorka FTV Prima

Odesláním formuláře souhlasíte s podmínkami zpracování osobních údajů


Přečtěte si také

Recepty